500+ dla małżeństw wejdzie w życie? Dla tych osób program "Małżeństwo+" to szansa na duży zastrzyk gotówki

Od jakiegoś czasu nastało duże poruszenie wśród seniorów. Wszystko w związku z najnowszym programem 500+ dla małżeństw. W tym momencie petycja w tej sprawie trafiła dopiero do Sejmu, gdzie zajmuje się nią odpowiednia komisja. Wiemy, kto mógłby na tym skorzystać jeżeli wejdzie w życie.

Przy obecnym wzroście cen seniorzy szukają coraz to nowszych możliwości zwiększanie swoich świadczeń. Jeżeli w życie wszedłby najnowszy projekt, szanse na to miałyby małżeństwa z długim stażem. Tłumaczymy dziś, czym miałyby być program "Małżeństwo+".

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

500+ dla małżeństw wejdzie w życie?

Po raz kolejny wraca sprawa programu "Małżeństwo+". Skierowany miałby być on do małżeństw o dużym stażu małżeńskim. Ostatnio inicjatywa ta była poruszana 2 lata temu. Wtedy prośba ta trafiła do prezydenta. Ponieważ wtedy nie została podjęta, teraz z inicjatywy obywateli podobny projekt, lecz tym razem w formie petycji, trafił do Sejmu. Co ważne, posłowie ze specjalnej komisji powołanej do rozpatrywania petycji formalnie się nią zajęli.

Petycja o ustanowienie programu "Małżeństwo+"

W treści najnowszej petycji w sprawie utworzenia programu "Małżeństwo+" możemy przeczytać:

Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie. Jeśli zaś sił nie starsza, trzeba korzystać z płatnej opieki osób trzecich.

Warto podkreślić, że jej autorzy nie ujawnili opinii publicznej swoich danych, z treści jednak jest możliwe wywnioskować, że jej autorami jest małżeństwo z długoletnim stażem:

Niestety, dziś długoletnie małżeństwo nie jest w modzie. Nawet w ogóle małżeństwo! Takich małżeństw jak nasze, 50 lat, tak naprawdę nie jest wiele. Budżet naszego państwa, jesteśmy o tym przekonani, na pewno wytrzyma takie koszty.

500 plus dla małżeństw dla kogo? Nie zostały podane szczegóły

Autorzy obecnej petycji obywatelskiej 500 plus dla małżeństw, która aktualnie jest w Sejmie, nie przedstawili propozycji konkretnych rozwiązań. Jeżeli jednak byłby wzorowany na tym sprzed dwóch lat, 500 plus dla małżonków byłoby wtedy przyznawane po osiągnięciu 50-letniego stażu, a jego wysokość wynosiła 500 zł miesięcznie, ale z upływem lat byłaby coraz wyższa.

Więcej o: