Bon od rządu na 2500 zł? Wystarczy wniosek, ale nie każdy może go złożyć

Nie każdy o tym wie, ale niektórzy mogą otrzymać jednorazowy bon o wartości 2500 zł. Rząd rozdaje pieniądze, lecz nie należą się one wszystkim. Trzeba spełnić warunki, a uzyskany bonus przeznaczyć na konkretny cel. Kto otrzyma bon? Podpowiadamy.

Dodatkowe pieniądze przydadzą się każdemu, lecz nie wszyscy będą mieli okazję otrzymać bonusowy, jednorazowy dodatek. Na takie rozwiązanie może liczyć jedynie wybrana grupa osób, która spełnia odpowiednie warunki. Jeśli wszystkie formalności zostaną dopełnione w odpowiednich terminach, w ich ręce trafi bon o wartości 2500 zł.

Zobacz wideo "Mam 10 tys. zł oszczędności. Gdzie dziś chronić pieniądze?". Ekspert odpowiada

Rząd rozdaje pieniądze na konkretny cel. To bon na laptopa dla nauczyciela

Rząd rozdaje bony o wartości 2500 zł, lecz są one przeznaczone jedynie dla nauczycieli w ramach programu "Laptop dla nauczyciela". Jak podkreśla minister Janusz Cieszyński, dzięki ustawie nauczyciele będą mogli wybrać urządzenie, które najbardziej przyda im się w pracy i najlepiej odpowie na aktualne potrzeby. Co ciekawe, minister przyznał również, że chciałby, by projekt wszedł w życie na stałe. Jeśli więc nauczyciel spełni warunki i złoży wniosek do dyrekcji szkoły, w której pracuje, otrzyma jednorazowy bon na 2500 zł, za który może kupić np. laptopa.

Pracujemy nad tym, żeby projekt wszedł na stałe do systemu oświaty i żeby bony były przyznawane nauczycielom raz na 5 lat.

Bon 2500 zł rozdaje Ministerstwo Cyfryzacji. Bon dla nauczycieli nie trafi do każdego

Jeśli nauczyciel chce się ubiegać o bon, musi złożyć wniosek. Konieczne jest dopełnienie wszystkich formalności w wyznaczonych terminach, o których mowa w ustawie. Kto może to zrobić? Nie każdy nauczyciel ma szansę na bon. Przypada on jedynie nauczycielom uczących dzieci w klasach IV-VIII, a pozostali nie będą brani pod uwagę. Do kiedy można składać wnioski?

  • Wychowawcy i nauczyciele szkół publicznych od 10 października do 9 listopada 2023 r.;
  • Wychowawcy i nauczyciele szkół niepublicznych od 11 października do 10 listopada 2023 r.;
  • Pracownicy pedagogiczni od 13 października do 12 listopada 2023 r.;
  • Wychowawcy i nauczyciele szkół publicznych artystycznych i niepublicznych szkół artystycznych, które mają uprawnienia szkoły publicznej od 12 października do 11 listopada 2023 r.
Więcej o: