NA WŁASNEJ SKÓRZE
Byłam na 'glossingu' włosów. Moje pasma nigdy nie były aż tak błyszczące (Archiwum prywatne)
Byłam na 'glossingu' włosów. Moje pasma nigdy nie były aż tak błyszczące (Archiwum prywatne)

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Tafla na włosach to jeden z największych trendów ostatnich miesięcy. Ja także jestem fanką tego efektu. Dlatego też postanowiłam sprawdzić, jak będą prezentowały się moje pasma po bezinwazyjnym zabiegu "glossingu". Wykonałam go w warszawskim salonie What the Hair.

Moje włosy mają tendencję do puszenia, są dosyć trudne w stylizacji. Jakiś czas temu zdecydowałam się więc na keratynowe prostowanie. Niestety efekt w tym przypadku był bardzo krótkotrwały. Bardzo więc zainteresowała mnie nowość na rynku usług fryzjerskich, czyli "glossing". Po takim zabiegu włosy mają być nawilżone, odżywione, miękkie, sprężyste, błyszczące, elastyczne.

- "Glossing" to prosta i szybka usługa nadająca włosom „nowe życie" bez zmiany kolorystycznej. Wykonuje się ją z bezbarwnym tonerem Shades EQ Bonder Inside Crystal Clear. Świetnie sprawdza się jako szybkie odświeżenie i nadanie włosom blasku między wizytami w salonie - przekonuje Piotr Drzastwa, właściciel salonu WHAT THE HAIR, edukator Redken.

- "Glossing" przywraca włosom dobrą jakość. Dzięki zakwaszającym właściwościom usługi możemy wyrównać strukturę włosa, a co za tym idzie domknąć łuskę włosową i wygładzić je - dodaje ekspert.

Bonder to typ składników aktywnych, które chronią włókno włosa podczas zabiegów koloryzacji i rozjaśniania. Dzięki temu chronią przed ewentualnymi uszkodzeniami zanim się pojawią. Nazwa "bonder" nawiązuje do wiązań we włosach ("bonds") i w zależności od typu bondera, chronione są różne wiązania. Bonder dla fryzjera jest jak pasy bezpieczeństwa w samochodach. REDKEN posiada technologie BONDER INSIDE by dać możliwości fryzjerom i klientom wejść na wyższy poziom koloryzacji. Świadomej koloryzacji, której pielęgnacja nie kończy się po wyjściu z salonu, tylko trwa pomiędzy wizytami. Przy użyciu produktów z bonderem włosy są chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami i zachowują dobrą kondycję- mówi Piotr Drzastwa, WHAT THE HAIR, edukator Redken

Efekty zabiegu

Czy podobny efekt wygładzenia możemy uzyskać samodzielnie w domu? Nie, ponieważ usługa wykonywana jest w salonie fryzjerskim przy pomocy profesjonalnych kosmetyków z wysokimi stężeniami składników aktywnych. Substancje czynne zawarte w tonerze Redken Shades EQ Crystal Clear pomagają chronić naturalnie występujące wiązania we włosach* podczas wykonywania zabiegów chemicznych na włosach takich jak koloryzacja i rozjaśnianie.

Byłam na 'glossingu' włosów. Moje pasma nigdy nie były aż tak błyszcząceByłam na 'glossingu' włosów. Moje pasma nigdy nie były aż tak błyszczące archiwum prywatne

Czy "glossing" jest więc dobrą opcją dla osób, które nie mają czasu na rozbudowaną domową pielęgnację lub po prostu nie widzą jej efektów? Moim zdaniem - jak najbardziej.

Jeden z największych atutów zabiegu to czas jego trwania. Całość zajmuje około 20 minut. Dla porównania, gdy ponad rok temu poddałam się zabiegowi keratynowego prostowania włosów, musiałam spędzić w salonie ponad trzy godziny. "Glossing" jest więc świetną opcją dla zabieganych. Dodatkowo formuła nie zawiera amoniaku.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Muszę przyznać, że moje włosy chyba nigdy nie były aż tak błyszczące. Poza tym stały się wyjątkowo miękkie i sprężyste.

Tydzień po zabiegu moje kosmyki nadal są świetnie nawilżone, odżywione, świetnie się układają. Poza tym zauważyłam, że zdecydowanie mniej się puszą. I co najważniejsze - nadal pięknie błyszczą.

Za możliwość wykonania zabiegu dziękuję Piotrowi Drzastwie, właścicielowi salonu What the Hair oraz edukatorowi marki Redken