MATERIAŁY PROMOCYJNE
Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone (shutterstock.com/markwar)
Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone (shutterstock.com/markwar)

W pielęgnacji brwi świetnie sprawdza się między innymi oliwa z oliwek. To tania i skuteczna metoda, która w wielu przypadkach zapewnia bardzo zadowalające efekty.

Jak zagęścić brwi? Pomoże domowy sposób

Oliwa z oliwek jest szeroko wykorzystywana w kuchni i słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Najlepsza jest ta z pierwszego tłoczenia, która stanowi źródło witaminy E. Oliwa z oliwek zawiera także witaminę A, cenne polifenole i przeciwutleniacze. Sprawdza się więc świętnie w pielęgnacji. Warto zwłaszcza nakładać oliwę z oliwek na włosy, dzięki czemu będą one jedwabiście miękkie, puszyste i błyszczące.

A jak wykorzystać oliwę w pielęgnacji brwi? Oto dwie proste metody, które warto poznać:

Wymieszaj niewielką ilość oliwy z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej 30 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą.

Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy. Podgrzej lekko oliwę z oliwek i masuj nią brwi przez pięć minut. Pozostaw ją na noc.

Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone

W wielu przypadkach bardzo skuteczne okazuje się mleko. Doskonale odżywia włoski, dzięki czemu rosną szybciej. Jak je stosować? Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.