Zygmunt Chajzer publikuje zdjęcie z rodziną z Ukrainy. Zapewnił im schronienie

Od kilku dni Ukraina walczy o swoją wolność. Setki tysięcy jak nie miliony ludzi w Polsce zaangażowało się w pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju zza wschodniej granicy. Zygmunt Chajzer opublikował w social mediach zdjęcie z rodziną, której pomógł.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Sytuacja w Ukrainie zmienia się z minuty na minutę. Setki tysięcy uchodźców już są w naszym kraju, wielu wciąż czeka na granicy. Polacy jak nigdy się zmobilizowali, organizują zbiórki pieniędzy, żywności, leków, wielu udostępnia swoje mieszkania i domy przybywającym kobietom z dziećmi. Również znany dziennikarz Zygmunt Chajzer postanowił pomóc. 

Zobacz wideo

Zygmunt Chajzer opublikował zdjęcie z ukraińską rodziną 

Dziennikarz Zygmunt Chajzer na Instagramie opublikował wzruszające zdjęcie z uciekającą przed wojną Ukrainą. 

Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze. WITAJCIE W POLSCE!

- napisał. 

 

Przejście graniczne w Medyce Inwazja Rosji na Ukrainę. Jak poradzić sobie z lękiem? Radzi psycholożka

Nie da się ukryć, że sytuacja na granicy jest dramatyczna. Ludzie czekają w kolejkach już nie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. W wielu miejscach brakuje już paliwa. Podróż choć trudna, wydaje się być jedną możliwością do uratowania siebie i dzieci

Pod postem Zygmunta Chajzera pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób oferuje swoją pomoc, zapewniając, że jeśli czegoś potrzebują, to mają po prostu dać znać. Niektórzy zauważają również ogromne podobieństwo pomiędzy ojcem i synem Filipem Chajzerem

Tu widać czyny, zarówno u Pana Zygmunta jak i u syna Filipa, wielki szacunek.
Cała Wasza Rodzina to wzór do naśladowania! Jak cudownie, że Wam nigdy nie odbiło w tym całym showbiz.

- czytamy. 

Osoby publiczne angażują się w pomoc dla uchodźców 

Wiele osób angażuje się w pomoc dla przybyłych do naszego kraju osób. Nie sposób je wszystkie wymienić. Na naszym portalu pisaliśmy o tym, jak firmy Ewy Chodakowskiej przekazują produkty takie jak batony, musy dla dzieci czy kosmetyki. Możecie o tym przeczytać tutaj. Z kolei Anna Lewandowska wspólnie ze swoim zespołem mocno zaangażowała się w pomoc przekroczeniu granicy dzieciom z ukraińskich domów dziecka. Ten tekst znajdziecie tutaj.

Yaryna Ariewa i Światosław Fursin planowali, że pobiorą się w maju tego roku Pobrali się, a zaraz potem ruszyli do walki. "Robimy wszystko, co w naszej mocy"

Więcej o: