Rossmann, Super-Pharm i inne drogerie wycofują z oferty rosyjskie produkty

Działające w Polsce drogerie wspierają Ukraińców. Wiele z nich zdecydowało się na wycofanie ze swojej oferty produktów rosyjskiego pochodzenia. - Sieć sprzeciwia się wspieraniu biznesu, z którego środki w postaci podatków mogą wspierać cele godzące w podstawowe wartości jak prawa człowieka i życie ludzkie - dowiadujemy się z komunikatu prasowego Super-Pharm Polska.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo

W czwartek 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Wojna sprawiła, że wiele osób zaczęło bojkotować rosyjskie produkty, a sieci handlowe wycofują je ze sprzedaży. 

Super-Pharm: Z półek drogerii zostało zdjętych około 80 produktów

28 lutego 2022 r. zarząd Super-Pharm Polska podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia rosyjskiego oraz na licencji rosyjskiej.

Sieć sprzeciwia się wspieraniu biznesu, z którego środki w postaci podatków mogą wspierać cele godzące w podstawowe wartości jak prawa człowieka i życie ludzkie. W wyniku tej decyzji z półek drogerii zostało zdjętych około 80 produktów czterech marek kosmetycznych

- dowiadujemy się z komunikatu prasowego Super-Pharm Polska.

Ukrainki z Polski mówią o sytuacji swoich bliskich. 'Cały czas słychać strzały' Ukrainki w Polsce drżą o swoich bliskich. "Cały czas słychać strzały"

Rossmann: Firma włączyła się w pomaganie naszym sąsiadom

Sieć drogerii Rossmann nie tylko wycofuje rosyjskie produkty ze sprzedaży, lecz także zaoferuje realną pomoc w Ukrainie. 

Od ataku Rosji na Ukrainę firma Rossmann włączyła się w pomaganie naszym sąsiadom. W naszym asortymencie jest wiele produktów niezbędnych uchodźcom: środków higieny, pieluch, żywności dla dzieci. Zamierzamy sukcesywnie wspierać nimi organizacje zajmujące się pomocą dla Ukrainy. Na początku marca przekażemy Caritasowi Gliwice produkty o wartości 28 tysięcy złotych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania zamówień dla Polskiego Czerwonego Krzyża i Caritas Polska – każda z tych organizacji otrzyma od nas artykuły o wartości 25 tysięcy złotych, ale kwota naszej pomocy może wzrosnąć, w zależności od rozwoju sytuacji. Na prośbę łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zrezygnowaliśmy z marży na kupione przez urząd artykuły do paczek dla uchodźców. Jeszcze dzisiaj wyślemy bezpośrednio na granicę w Medyce i Dorohusku palety z pieluchami i słoiczkami z jedzeniem dla dzieci. Podobnie jak inne firmy chcemy pomagać. Będziemy na bieżąco reagować na sytuację i dostosowywać nasze działania do skali potrzeb.

- dowiadujemy się z oświadczenia, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych. 

Kontigo: Całymi sercami wspieramy naszych wschodnich sąsiadów!

Na podobny krok zdecydowała się sieć Kontigo. 28 lutego na Instagramie drogerii pojawił się post, z którego dowiadujemy się, że ze sklepów zostaną wycofane wszystkie produkty pochodzenia rosyjskiego. - Całymi sercami wspieramy naszych wschodnich sąsiadów! - zapewnia sieć. Klienci przyjęli tę wiadomość z entuzjazmem. 

Brawo!
Super decyzja!
Brawo, wpadam do Was jutro na zakupy

- czytamy pod postem na Instagramie. 

 

Manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie Jak możesz wesprzeć Ukraińców? Ważny wpis. "Rosja rozpoczęła wojnę, nie konflikt"

Więcej o: