Mieszkają w Charkowie. Piąte urodziny syna świętowali w schronie. Poruszająca fotografia

Mama dwójki dzieci, Anna Asryan, mieszkająca na co dzień w Charkowie, zamieściła na Instagramie poruszające zdjęcie z piątych urodzin syna, które zmuszeni byli świętować w schronie. - Wierzymy, że szóste będą znacznie piękniejsze! Wszystkiego najlepszego. Bądźcie silni! - pisali poruszeni fotografią internauci.

O obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Anna Asryan wraz z dziećmi i mężem mieszka w Charkowie, który od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, znajduje się pod ciągłym atakiem najeźdźców. Na trzeci dzień rosyjskiego ataku, przypadły piąte urodziny najstarszego syna Asryan, które zmuszeni byli świętować w schronie. Pomimo niesprzyjających okoliczności, rodzina nie zrezygnowała jednak z celebrowania tego wyjątkowego dnia.

Zobacz wideo

Poruszający wpis matki. Świętowali piąte urodziny syna, chowając się w schronie

- Gdy są ci, dla których oddycham, budzę się rano, uśmiecham się, parzę herbatę, mówię "Też cię kocham"... Chce się żyć - napisała Asryan pod fotografią, na której widzimy ją w towarzystwie męża i synów, świętujących urodziny w schronie.

 

Pod zdjęciem błyskawicznie zaroiło się od komentarzy ze słowami wsparcia dla rodziny, zarówno od Ukraińców, jak i Polaków.

Wierzymy, że szóste będą znacznie piękniejsze! Wszystkiego najlepszego. Bądźcie silni!
Podziwiam was za to, że potraficie być tacy dzielni i waleczni! Wszystkiego najlepszego! Życzę spokoju, zdrowia i trzymam kciuki

- pisali poruszeni internauci.

Inwazja Rosjan na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego o 4 nad ranem czasu polskiego. Jak podaje ONZ, do tej pory zostało rannych lub zginęło co najmniej 406 cywili, a sąsiednie kraje przyjęły już 520 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Liczby te jednak stale wzrastają.

Gazeta.pl włączyła się w akcji pomocy dla Ukrainy. Zobacz, jak też możesz pomóc

Więcej o: