Pokazał chwytające za serce zdjęcie kobiety z dzieckiem. "Coraz więcej osób przygotowuje się do ewakuacji"

Wojciech Bojanowski, reporter TVN24, na bieżąco relacjonuje sytuację z Kijowa, będącego jednym z głównych celów rosyjskiej inwazji. - Coraz więcej osób przygotowuje się do ewakuacji - poinformował dziennikarz, pod poruszającą fotografią kobiety z dzieckiem.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Wojciech Bojanowski, reporter TVN24, przebywa w Kijowie, skąd na bieżąco relacjonuje przebieg rosyjskiej inwazji. Wiele informacji pojawia się także na jego oficjalnym profilu na Instagramie, gdzie opublikował m.in. poruszającą fotografię kobiety z dzieckiem.

Zobacz wideo

Mieszkańcy Kijowa przygotowują się do ewakuacji

- Po informacjach o kilkudziesieciokilometrowej kolumnie rosyjskich wojsk zmierzającej do Kijowa, coraz więcej osób przygotowuje się do ewakuacji z miasta - przekazał Bojanowski pod fotografią, na której możemy zobaczyć przygotowującą się do opuszczenia miasta kobietę i leżącego na stole tuż obok niej noworodka. 

 

Trwa szósty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zgodnie z przewidywaniami, Rosja przygotowuje się wzmożonego ataku na Kijów, celem zdobycia stolicy. Konwój wojsk rosyjskich zbliżający się do miasta ma mieć ponad 40 km długości, i jak ostrzega amerykański wywiad, "najgorsze jest dopiero przed" obrońcami miasta.

W dramatycznej sytuacji znajduje się też drugie co do wielkości miasto w Ukrainie - Charków, który Rosjanie ostrzelali rakietami Grad i pociskami manewrującymi. W niektórych częściach miasta nie ma prądu, a liczba zabitych jest dotąd nieznana.

Gazeta.pl włączyła się w akcji pomocy dla Ukrainy. Zobacz, jak też możesz pomóc

Więcej o: