"Zawsze czuję twoją miłość". Historia małżeństwa Wołodymyra i Ołeny Zełenskich

Po 18. latach małżeństwa, ich związek został wystawiony na niewyobrażalną próbę. Jednak nawet w obliczu wojny, stoją za sobą murem. Kiedy Prezydent Ukrainy otrzymał propozycję ewakuacji, odpowiedział: "Potrzebuję amunicji, a nie podwózki". - Nie będę panikować i płakać. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. I obok mojego męża - powiedziała z kolei Ołena Zełenska, żona Wołodymyra Zełenskiego, z którym od 2003 roku tworzą udane małżeństwo.

Więcej podobnych historii znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kim jest Wołodymyr Zełenski?

Początki znajomości i małżeństwo Wołodymyra i Ołeny Zełenskich

Choć już jako dzieci chodzili do tej samej szkoły, ich drogi skrzyżowały się dopiero podczas pierwszego roku studiów. Ołena studiowała wówczas architekturę na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym, Wołodymyr natomiast prawo na Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym. Mimo ukończenia studiów, nie pracowali jednak w wyuczonych zawodach. Ona została bowiem autorką tekstów kabaretowych w należącej do niego spółce "Studio Kwartał-95", on był natomiast gwiazdą satyrycznego programu "Kwartał wieczorny". Nie da się ukryć, że wspólna praca bardzo ich do siebie zbliżyła. Wołodymyr Zełenski i Ołena Zełenska pobrali się w 2003 roku, a już rok później powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, córkę Alexandrę.

Myślę, że jednym z najważniejszych czynów każdego mężczyzny jest odpowiedzialność za rodzinę. Mam córkę, mam żonę… Myślę, że to dość odważny czyn

- powiedział Wołodymyr Zełenski w jednym z wywiadów.

Jaki był związek Daniela Passenta i Agnieszki Osieckiej?Związek Passenta i Osieckiej. "Dom, dziecko, pieluchy, zupki - to ją nudziło"

Na początku 2013 roku para po raz drugi została rodzicami, a na świat przyszedł ich syn Kirill. Wołodymyr Zełenski zanim objął najważniejsze stanowisko w swoim kraju, rozwijał swoją karierę jako komik, tancerz i aktor. Na koncie ma m.in. zwycięstwo w pierwszej ukraińskiej edycji "Tańca z Gwiazdami". 

 

"Zawsze czuję twoją miłość"

W 2019 roku Wołodymyr Zełenski objął urząd prezydenta Ukrainy. Od początku kadencji może liczyć na swoją żonę, która stoi zanim murem, choć sama przyznała, że bycie Pierwszą Damą wymaga od niej poświęceń. - Nie mam wystarczająco czasu na bycie sama ze sobą. Mam dwoje dzieci, jestem więc przyzwyczajona do tego, że rzadko bywam sama. W przeszłości moją jedyną ucieczką do prywatności i samotności był samochód. Teraz jestem pozbawiona i tego, zawsze towarzyszy mi ochrona. Moją jedyną samotnią jest teraz łazienka - wyznała w rozmowie z magazynem Vogue.

Wiem, że na pewno patrzysz na mnie na tym zdjęciu... Bo zawsze tak na mnie patrzysz... Życzę każdej kobiecie takiego spojrzenia. Tak wyglądają tylko ci, którzy szczerze kochają. Zawsze czuję twoją miłość. Dopóki tak wyglądasz, niczego się nie boję

- napisała Ołena Zełenska pod jednym ze zdjęć na Instagramie.

 

Dzieli ich 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla miłościDzieli ich aż 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla ich miłości

Miłość w obliczu wojny

Po ataku Rosji na Ukrainę, ani Pierwsza Dama, ani Prezydent Ukrainy nie uciekli z kraju. Ołena Zełanska została w kraju, by wspierać swojego męża w walce o swoją Ojczyznę. - Jestem dumna, że żyję z wami w tym samym kraju! Mówi się, że wielu to tłum. To nie dotyczy nas. Bo tysiące Ukraińców to nie tłumy. To jest armia! I dzisiaj nie będę panikować i płakać. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. I obok mojego męża. I z wami. Kocham was! Kocham Ukrainę! - napisała na Instagramie, pokazując swoją niesamowitą kobiecą siłę.

 

Bohaterska postawa Wołodymyra Zełenskiego oraz jego żony Ołeny Zełenskiej zaimponowała światu. Nie tylko ich związek, lecz także oni sami są z pewnością wzorem dla wielu osób. Niech historia ich miłości trwa jeszcze długie lata i zapisuje się na kolejnych kartach historii.

Więcej o: