Modą pokazują swoje wsparcie dla Ukrainy. "Reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi"

Oczy całego świata zwrócone są obecnie w stronę Ukrainy, która zaatakowana została przez Rosję. Część influencerek oraz influencerów, wykorzystując swoje zasięgi, postanowiło modą wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy. - Dziś z dumą reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi. Gej ze swoją wolnością i prawami, w sukience haute couture - napisał na Instagramie Fredrik Robertsson.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji rozpędzane przez policję

W nocy z 23 na 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Sytuacja wywołała ogromne poruszenie na całym świecie, a ludzie na różne sposoby okazują swój sprzeciw wobec wojny. Od kilku dni, między innymi w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Australii czy nawet w Rosji odbywają się protesty. Sposobów wyrażenia swojego poparcia dla Ukrainy oraz sprzeciwu wywołanej przez Rosję wojny jest jednak wiele. 

Wymownymi stylizacjami pokazują swoje wsparcie dla Ukrainy. "Już nie pamiętam, kiedy ostatnio czułam się taka smutna i bezradna"

Ostatnio dobiegł końca Fashion Week w Mediolanie i rozpoczął się Fashion Week w Paryżu. Obecne tam influencerki oraz influencerzy postanowili wykorzystać swoje zasięgi w sieci oraz uwagę fotoreporterów, by swoimi stylizacjami również okazać wsparcie zaatakowanej przez Rosję Ukrainie. 

W Mediolanie, ale moje serce jest z tobą UA. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam taka smutna i bezradna... Nasze myśli są z Tobą, nasze serca są z Tobą, nasze modlitwy są z Tobą UA

- napisała na Instagramie Leonie Hanne.

 

- Dziś z dumą reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi. Gej ze swoją wolnością i prawami, w sukience haute couture. Cieszę się, że będę w Paryżu w pracy podczas tygodnia mody, ale z tym samym ciężkim sercem wszyscy czujemy wojnę i terror. Nie uważam mojej wolności za pewnik. Nie uważam swoich praw za pewnik. Nie biorę swojej pracy, życia, miłości ani rzeczy za pewnik. Chciałbym, aby wszyscy na świecie mogli żyć w wolności, bezpieczeństwie i pokoju. Z jedzeniem i wodą. Z pieniędzmi, podstawowymi prawami człowieka i dachem nad głową. Z prawem do kochania tego, kogo chcą, bez obawy, że zostaną publicznie ukamienowani na ulicy. Niesprawiedliwości na tym świecie są straszne pod wieloma względami, zwłaszcza teraz. Mam nadzieję, że wszyscy zrobimy, co w naszej mocy, aby je zmienić - napisał pod swoim zdjęciem Fredrik Robertsson.

 
Ostatni dzień tygodnia mody, ale moje serce jest z tobą... UA #istandwithukraine #makepeace #ukrainesupport... ale też nie zapominajmy o niewinnych mieszkańcach Rosji. Chodzi o okrutne reżimy, a nie o ludzi

- napisała Maja Malnar.

 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: