Rosyjska topmodelka zabiera głos w sprawie wojny w Ukrainie. Poruszające słowa

Rosyjska topmodelka Irina Shayk zabrała głos w sprawie trwającej w Ukrainie wojnie. W swoich słowach potępiła Władimira Putina i zachęciła obserwatorów do wsparcia finansowego najmłodszych ofiar i uczestników wojny.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Od siedmiu dni w Ukrainie trwa walka o ojczyznę. Ludność cywila staje ramię w ramię z żołnierzami i walczy o swój kraj. Coraz częściej za broń chwytają również kobiety. Z Ukrainy uciekają setki tysięcy uchodźców. Polacy jak nigdy zaangażowali się w pomoc, organizują zbiórki pieniędzy, żywności, leków, przyjmują pod swój dach. Coraz więcej osób publicznych stara się realnie pomóc. Anna Lewandowska pomogła w transporcie i rozlokowaniu ukraińskich dzieci z domów dziecka. Ewa Chodakowska przekazała tysiące swoich produktów dla najbardziej potrzebujących. Również zza granicy płynie pomoc. Niedawno hollywoodzka para Blake Lively i Ryan Reynolds ogłosili, że przekażą milion dolarów na pomoc dla Ukrainy. Jak powiedzieli, tak też zrobili. 

Teraz głos zabrała urodzona w Rosji modelka, Irina Shayk. 

Zobacz wideo

Irina Shayk sprzeciwia się działaniom Władimira Putina 

Irina Shayk spędziła dzieciństwo w Rosji. Choć od wielu lat nie mieszka w swoim rodzimym kraju, teraz postanowiła zabrać głos w sprawie inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Na Instagramie opublikowała wymowną grafikę, a także na InstaStory opublikowała poruszające zdjęcia. 

Jak możemy spać, pracować czy funkcjonować, kiedy dzieje się coś takiego. To druzgocące. Proszę, wpłaćcie choć dolara.

- napisała. 

 

Modelka podkreśliła również, że sama wpłaci pieniądze dla UNICEF i Czerwonego Krzyża. 

Jak możesz pomoc uchodźcom z Ukrainy?

Każdy z nas może zaangażować się w pomoc na miarę swoich możliwości. Praktycznie w każdym mieście organizowane są zbiórki żywności, ubrań, leków, czy produktów dla dzieci. Warto jest śledzić profile organizacji, które poszukują wolontariuszy do rozdawania jedzenia czy organizowania transportu dla przybywających do naszego kraju uchodźców. Warto jednak pamiętać o tym, że obecna sytuacja nie zmieni się z minuty na minutę, a pomoc może być potrzebna nawet miesiącami. 

Więcej o: