Ołena Zełenska dziękuje Ukrainkom. Opublikowała poruszające zdjęcia z kraju

Pierwsza dama Ukrainy ponownie zabrała głos, zwracając się do swoich walczących rodaczek. - Przed wojną (jakże przerażające i wciąż niezwykłe jest to, co mówię) napisałam, że w Ukrainie jest o 2 mln więcej kobiet niż mężczyzn. Zwykła statystyka. Ale teraz nabiera to zupełnie nowego znaczenia. Bo to znaczy, że nasza obecna opozycja ma szczególnie kobiecą twarz - zauważyła Ołena Zełenska.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Ołena Zełenska po raz kolejny zabrała głos. Uprzednio zwróciła się do rodaków, wyrażając podziw dla ich walecznej postawy, z jaką stawiają czoła rosyjskiej inwazji. Teraz postanowiła zwrócić uwagę na niezwykłe zaangażowanie kobiet, które stanowią znaczącą część ukraińskiej armii.

Zobacz wideo

Ołena Zełenska: "kłaniam się wam, niesamowite rodaczki!"

- Kłaniam się wam, niesamowite rodaczki! Tym, które walczą w szeregach Sił Zbrojnych, i tym, które zaciągnęły się do obrony. Tym, które leczą, ratują, karmią - pisała Ołena Zełenska, będąca pod wrażeniem postawy swoich rodaczek.

Zwróciła też uwagę na kobiety, dzięki których pracy kraj wciąż może funkcjonować. - Chylę czoła również przed tymi, które nadal wykonują swoją zwykłą pracę - w aptekach, sklepach, transporcie, zakładach komunalnych, aby życie toczyło się dalej i zwyciężało — podkreśliła pierwsza dama.

Podziękowała także tym, które przezwyciężają strach, starając się zapewnić oparcie najmłodszym. - Tymi, które codziennie bez paniki zabierają dzieci do schronów i zajmują je grami i zabawami, aby ratować dziecięce umysły przed wojną. Tymi, którzy rodzą w schronach przeciwbombowych - wymieniała poruszona.

Do emocjonalnego wpisu zamieściła także poruszające zdjęcia, przedstawiające kobiety aktywnie angażujące się w niesienie pomocy swoim rodakom.

- Dziś jest pierwszy dzień wiosny. Pamiętacie, jak wszyscy pozdrawialiśmy się wtedy, jeszcze przed wojną (znowu ten straszny zwrot)? — pytała Zełenska. - Słońce już widać przez dym po ostrzale! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą! — zakończyła z nadzieją.

 
Więcej o: