Agnieszka Kaczorowska o niesieniu pomocy. "Zdarzyło się podejście: my już pomogliśmy"

Agnieszka Kaczorowska poruszyła na swoim Instagramie temat pomagania innym. - Żeby nie było tak, że pomoc jest "odhaczona" i "już więcej nie muszę". Chodzi o to, aby nie była to rzecz do zrobienia (dla naszego sumienia) - zaapelowała na udostępnionej relacji.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Manifestacja pod ambasadą Ukrainy w Baku. Azerbejdżan zbiera pomoc dla dotkniętych wojną

Agnieszka Kaczorowska aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie. Konto aktorki obserwuje aktualnie ponad 405 tys. osób, z którymi ta regularnie dzieli się wybranymi momentami ze swojego życia. Agnieszka Kaczorowska na swoim instagramowym profilu regularnie porusza bliskie kobietom tematy, w tym m.in. macierzyństwo czy samoakceptacja. Po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, gwiazda włączyła się w aktywną pomoc, a temat ten poruszyła ostatnio na swoim profilu.

Agnieszka Kaczorowska szczerze o niesieniu pomocy. "Warto rozłożyć swoje siły"

Agnieszka Kaczorowska postanowiła na instagramowej relacji wypowiedzieć się na temat niesienia pomocy. Aktorka zaapelowała nie tylko o to, by rozłożyć swoje siły, lecz także wpisać niesienie pomocy w swoje codzienne życie.

- Pomaganie może być wycieńczające energetycznie. Myślę, że warto rozłożyć swoje siły... żebyśmy mogli pomagać przez dłuższy czas. Chodzi też o podejście... Współpracuję z wieloma markami. Mam mnóstwo kontaktów, które teraz wykorzystuję. Pomagam w wielu miejscach organizować najpotrzebniejsze rzeczy. I zdecydowana większość reaguje: jasne, mów, ile trzeba i wysyłamy. Ale zdarzyło się "my już pomogliśmy". Rozumiem, że niektórzy nie mają zasobów, aby pomagać dalej. Ale żeby nie było tak, że pomoc jest "odhaczona" i "już więcej nie muszę". Chodzi o to, aby nie była to rzecz do zrobienia (dla naszego sumienia). Tylko to niesienie pomocy jest potrzebne cały czas i będzie zapewne przez dłuższy czas. Otwórzmy na to serca. Oczywiście liczy się każda najmniejsza pomoc i jeśli ktoś zrobił cokolwiek, to wspaniale. Natomiast weźmy pod rozwagę, czy nie możemy tego pomagania wpisać w codzienność? Dopisać do listy codziennych obowiązków w miarę możliwości? Bo ta pomoc będzie potrzebna przez dłuższy czas. Tak myślę - napisała na opublikowanych relacjach.

Agnieszka KaczorowskaAgnieszka Kaczorowska https://www.instagram.com/agakaczor/

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: