Her Impact oferuje Ukrainkom pomoc w szukaniu pracy. "Naszą misją jest zapewnienie pracy tak wielu osobom jak się da"

Platforma internetowa, która pomaga kobietom w rozwoju zawodowym, wesprze uchodźczynie z Ukrainy, pomagając im w znalezieniu pracy. - Chcemy także pomóc w tym, co potrafimy najlepiej, czyli w znalezieniu pracy każdej dziewczynie z Ukrainy, która będzie w takiej potrzebie - poinformował zespół Her Impact.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

- Her Impact powstało, by pomagać dziewczynom, rozwijać się i odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Teraz nasze siły skupiamy na kobietach i młodych dziewczynach z Ukrainy, które przybyły do Polski w poszukiwaniu lepszego jutra. Dlatego obecnie naszą misją jest zapewnienie pracy tak wielu osobom jak tylko się da - łączymy pracodawców z Polski z szukającymi zatrudnienia uchodźcami z Ukrainy. Ponadto jesteśmy tu, aby wesprzeć w tłumaczeniach z języka ukraińskiego, wypełnianiu dokumentów, zaoferować wsparcie psychologiczne - przekazał zespół Her Impact w komunikacie na Instagramie.

By uzyskać pomoc, wystarczy zgłosić się poprzez wiadomość e-mail na adres: admin@herimpact.co.

 

Maląg: Otwieramy rynek pracy dla uchodźców z Ukrainy

Od momentu rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę do Polski przybyło już ponad 350 tys. uchodźców. Liczba ta jednak każdego dnia wzrasta. Polski rząd w ramach długofalowej pomocy dla uchodźców z Ukrainy zadecydował więc o otwarciu dla nich polskiego rynku pracy.

Zobacz wideo

- My jako ministerstwo przygotowujemy przede wszystkim zmiany przepisów, które pozwolą w drugim etapie […] to wsparcie, które przygotowujemy, które w specustawie też się znajdzie, to jest związane z zabezpieczeniem, przede wszystkim otwarciem rynku pracy - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej.

- Obywatele Ukrainy, którzy przekraczają granice, mają poprzez osiągniecie tej pieczątki pozwalającej legalnie przebywać na terenie Rzeczypospolitej, będą mieli otwarty rynek pracy - dodała.

Więcej o: