Anna Mucha w szczerym i mocnym wpisie o aktualnej sytuacji: "Nie radzę sobie"

Anna Mucha opublikowała na Instagramie szczery wpis dzieląc się emocjami, które towarzyszą jej od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Tak bardzo tęsknie za przeszłością... Tyle się wydarzyło. Uciekam w działanie, w pomoc, żeby (nie oszukujmy się!) poczuć się lepiej... - wyznała aktorka.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Rosjanie protestują przeciwko wojnie. "Nie dla wojny". "Wstyd"

Anna Mucha jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Rozpoznawalność oraz ogromną sympatię widzów zyskała m.in. rolą Magdy w serialu "M jak Miłość", w którym gra od 2003 roku. Na swoim koncie ma również rolę w kultowym filmie Stevena Spielberga, "Lista Schindlera". Aktorka aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie zgromadziła ponad 913 tys. obserwatorek i obserwatorów, z którymi dzieli się wybranymi momentami swojego życia, a także przemyśleniami na wiele różnych tematów.

Anna Mucha w szczerym wpisie na Instagramie: "Mamy prawo powiedzieć nie dam rady"

Anna Mucha opublikowała na Instagramie pierwszy post po tym, jak w nocy z 23 na 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Aktorka podzieliła się w nim swoimi emocjami, które towarzyszą jej w ostatnich dniach. - Tak bardzo tęsknie za przeszłością... Tyle się wydarzyło. Uciekam w działanie, w pomoc, żeby (nie oszukujmy się!) poczuć się lepiej... Tak bardzo potrzebowaliśmy tego, żeby być (wreszcie) razem. Wspólnoty, zgody, wspólnego celu. Przepięknie się zjednoczyliśmy i zdajemy ten potwornie trudny egzamin. Oddolnie, bez polityków (!!!). Dziś kilkukrotnie zabrakło mi słów. Uwięzły w gardle... A jednocześnie nie radzę sobie... Bądźmy dla siebie łaskawi, wyrozumiali... To będzie maraton... Bądźmy dla siebie wzajemnie, ale i dla siebie samych. Bo czasem mamy też prawo do odpoczynku, mamy prawo do gorszego momentu, mamy prawo powiedzieć nie dam rady... Mamy prawo do "odrobiny luksusu" czymkolwiek teraz ten luksus nie byłby mierzony... I wiem, widzę, że pomagacie, ale błagam! Nie zaniedbujmy tez naszych spraw: obowiązków, badań (!) bliskich, pracy. Musimy dalej żyć. Damy radę! Przetrwamy to - napisała.

 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów:

Pięknie napisane
W punkt
Ja zajeździłam się przez pierwsze dwie doby pomagania, trzeciego dnia zasłabłam - mocna lekcja, że nam też należy się troska i oddech
W końcu musi być dobrze i muszą nastąpić lepsze czasy
Czuję to samo...doceniajmy to, co mamy
Tak to prawda, dbajmy również o swoich bliskich!

- czytamy.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: