Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę na bieżąco informujemy was o wszystkich akcjach pomocowych, w które możecie się włączyć. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze linki do naszych artykułów, w których znajdziecie najważniejsze informacje.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Polacy zjednoczyli się jak nigdy. Wojna w Ukrainie pokazała nam, jak potrafimy się zjednoczyć w obliczu tak wielkiej tragedii. Coraz więcej osób angażuje się w pomoc uchodźcom i wszystkim tym, którzy w swoim kraju zostali. Od samego początku o tym piszemy i informujemy was o najważniejszych zbiórkach. Na naszych portalach takich jak kobieta.gazeta.pl, edziecko.pl, podróże.gazeta.pl, haps.pl i zdrowie.gazeta.pl znajdziecie informacje dotyczące pomocy kobietom, dzieciom, zwierzętom, uchodźcom, a także wszystkim innym, którzy naszej pomocy obecnie potrzebują. 

Zobacz wideo

Jak pomóc dzieciom? 

Bezbronne, często podróżujące tylko z mamą, bo ojciec pozostał na wojnie. Dzieci są najmłodszymi uczestnikami wojny, o które trzeba w szczególny sposób zadbać. Wiele organizacji przyłączyło się do pomocy. Dzieci nie tylko w Polsce znajdą schronienie, ale również pomoc psychologiczną, organizowane są dla nich zajęcia dodatkowe i wiele, wiele innych. Poniżej znajdziecie najbardziej przydatne informacje. 

Jak pomóc Ukraińcom w Polsce? 

Wiele osób przebywających już w naszym kraju pragnie rozpocząć normalne, o ile w tej sytuacji można tak to nazwać życie. Chcą pracować, uczyć się i żyć normalnie. Poniżej publikujemy linki do artykułów, w których opisujemy, jak można im w tym pomóc. 

Jak wesprzeć Ukraińców walczących o swoją ojczyznę?

Pomoc dla uchodźców jest bardzo ważna, ale należy pamiętać także o tym, że osoby walczące na froncie również jej potrzebują. 

Jak pomóc zwierzętom? 

Nie bez powodu mówi się, że zwierzęta to ciche ofiary wojny. Często pozostawione same sobie, nie mają szans na przeżycie. Wiele osób, organizacji i fundacji angażuje się w pomoc. Poniżej przedstawiamy, jak możecie to zrobić. 

Ten artykuł będzie na bieżąco aktualizowany. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: