Poruszający wywiad z Wołodymyrem Zełenskim. Łamiącym głosem mówi kiedy ostatnio widział rodzinę

Wołodymyr Zełenski od początku inwazji Rosji na Ukrainę stoi ramię w ramię ze swoją armią. Choć Amerykanie proponowali mu ewakuację, ten odpowiedział im, że nie potrzebuje podwózki, tylko amunicji. Teraz w rozmowie z "CBS News" przyznaje, kiedy ostatnio widział rodzinę.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Obecna sytuacja w Ukrainie zmienia się z minuty na minutę. Wiele miast zostało zniszczonych, ale walki wciąż trwają. Żołnierze i cywile bronią swojej ojczyzny za wszelką cenę. Niedawno pisaliśmy o tym, że nie tylko mężczyźni, ale również kobiety chwyciły za broń. Choć sytuacja wydaje się być trudna, prezydent Ukrainy jest pewny, że jego kraj się nie podda. 

Zobacz wideo

Poruszający wywiad Wołodymyra Zełenskiego 

W Ukrainie przebywają obecnie dziennikarze z całego świata. Na bieżąco relacjonują to, co się dzieje na froncie. W social mediach często możemy zobaczyć urywki rozmów reporterów z żołnierzami czy nawet samym prezydentem Ukrainy. Niedawno na profilu "CBS News" pojawił się krótki wywiad z Wołodymyrem Zełenskim. 

"Nieogolony i w t-shircie" - tak brzmi podpis publikowanego w sieci filmiku. Choć na nagraniu nie słyszymy pierwszego pytania, możemy domniemać, że dziennikarz zapytał prezydenta Ukrainy o to, jak wygląda teraz jego życie, bo odpowiedź brzmiała: - "Pracuję i śpię". W dalszej części rozmowy dziennikarz pyta, czy Zełenski widział swoją rodzinę, swoje dzieci. 

Nie, nie mogę. 

- odpowiedział. 

Ze łzami w oczach powiedział, że widział ich przed wojną, jednak po chwili zastanowienia stwierdził, że spotkał się z nimi jednak kilka dni wcześniej, czyli w połowie wojny Rosji z Ukrainą. 

Internauci od samego początku podziwiają Wołodymyra Zełenskiego. Widać to również w komentarzach na TikToku. Choć nagranie opublikował zagraniczny portal, wiele z nich jest po polsku. 

Wspaniały człowiek. Ukraińcy już napisali sobie historie, są wspaniali, oby udało się im wygrać tę wojnę i być w końcu wolni i szczęśliwi.
Wielki człowiek, prawdziwy Prezydent. Żołnierz Ukrainy.
Mam nadzieje, ze los mu to odpłaci i po wojnie będzie szczęśliwy z rodziną. Zasługuje na to.
Uśmiech zawsze na twarzy choć przez łzy, wspaniały człowiek.

- czytamy. 

Więcej o: