Miłości nie powstrzyma nawet wojna. Kolejna para w Kijowie postanowiła się pobrać

W ciągu 11 dni trwania rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie zarejestrowano prawie 4 tys. małżeństw, o czym poinformowało w niedzielę ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy. W sieci pojawił się natomiast kolejny filmik pary, która postanowiła dłużej nie zwlekać i wzięła ślub na froncie w Kijowie. Zamiast sukni ślubnej i garnituru były mundury, a zamiast rodziny oraz zaproszonych gości, inni członkowie obrony terytorialnej.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji. Są zatrzymani

W nocy z 23 na 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Zarówno w stolicy Ukrainy, jak i innych miastach wojsko oraz cywile każdego dnia mierzą się z ostrzałem i bombardowaniami. Aktualnie oczy całego świata zwrócone są w tę część Europy, jednak media informują nie tylko o walkach zbrojnych, lecz także pokazują poruszające historie zwykłych ludzi. Niedawno pisałyśmy o parze, która miała wziąć ślub za kilka miesięcy, jednak zmienili plany i pobrali się kilka godzin po ataku Rosji na ich kraj, a następnie dołączyli do obrony terytorialnej, czy o lekarzach, którzy powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w jednej z sal w szpitalu, ubrani w medyczne uniformy. Teraz na Twitterze pojawił się filmik pary, która zawarła związek małżeński na froncie w Kijowie.

Miłości nie powstrzyma nawet wojna. Para walcząca w ukraińskiej obronie terytorialnej pobrała się na froncie 

Lesia i Walery postanowili wspólnie walczyć o wolność Ukrainy i dołączyli do wojsk obrony terytorialnej. Atak Rosji nie powstrzymał ich jednak przed zawarciem związku małżeńskiego. Para postanowiła pobrać się na froncie w Kijowie. Choć ze względu na okoliczności ceremonia nie trwała długo, to na nagraniu, które pojawiło się w sieci widać, że przebiegła w radosnej atmosferze.

Ta para, Lesya i Valeriy, właśnie pobrali się na froncie w Kijowie. Są z obrony terytorialnej

- napisał Paul Ronzheimer na Twitterze.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów:

To jest niesamowite
Gratulacje
Niech Bóg błogosławi was wszystkich. Dbajcie o siebie
Długiego i szczęśliwego małżeństwa dla nich
Dziękuję za podzielenie się tym. Piękny dowód i znak nadziei. Ludzie są zdolni do miłości i szczęścia
Pokój i miłość

- czytamy. 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: