TikTokerka pokazuje codzienne życie w objętej wojną Ukrainie. "Sprawdźcie, co Putin robi z moim miastem"

Tiktokerka postanowiła pokazać, jak wygląda codzienność w objętej wojną Ukrainie, której obywatele zostali zmuszeni do zamieszkania w schronach przeciwlotniczych. - Sprawdźcie, co Putin robi z moim miastem - napisała, pokazując ruiny zniszczonych w bombardowaniu budynków.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Trwa 12 dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak podaje Straż Graniczna, do Polski przybyło już 1 067 000 osób. Nie wszystkim mieszkańcom Ukrainy udało się jednak ewakuować i wielu z nich zmuszonych było przenieść się do schronów. O tym, jak teraz wygląda życie w objętej wojną Ukrainie, możemy przekonać się m.in. z relacji młodej mieszkanki Ukrainy, która dzieli się swoją nową rzeczywistością za pomocą mediów społecznościowych.

Zobacz wideo

Ukraińska tiktokerka pokazuje życie w schronie

Znana na TikToku Valerisssh już od kilku dni na bieżąco relacjonuje za pomocą platformy aktualną sytuację z Ukrainy. W jednym z opublikowanych przez siebie nagrań podzieliła się m.in. kilkoma fragmentami swojego dnia z życia w schronie, który w ostatnich dniach stał się jej domem. Mimo dramatycznych okoliczności kobieta stara się nie tracić jednak pozytywnego nastawienia, a publikowanym przez nią nagraniom, choć pokazują łamiące serce obrazy, towarzyszy pewna doza dystansu, a nawet ironii.

I tak możemy zobaczyć, jak wita się w schronie z tatą, obserwuje gotującą mamę, suszy włosy za pomocą opalarki, czy przygotowuje kąpiel w metalowej wannie. Dziewczyna pokazała też m.in. puste półki w sklepach i ruiny budynków, podkreślając, że to na Putinie spoczywa odpowiedzialność za ich zniszczenie.

Tiktokerka pokazuje codzienność w objętej wojną UkrainieTiktokerka pokazuje codzienność w objętej wojną Ukrainie https://www.tiktok.com/@valerisssh

Więcej o: