Agata Duda chce dotrzeć do Rosjanek. "Kobiety mogą zdziałać wiele. I wierzę, że razem mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie"

Agata Duda zabrała głos w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Pierwsza Dama zachęcała kobiety z całego świata do udziału w zainicjowanej przez siebie akcji przeciwko wojnie. - Wierzę, że kobiety naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie - argumentowała.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Trwa 13 dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Agata Duda z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wystosowała apel do kobiet z całego świata, zachęcając je do udziału w zainicjowanej przez siebie akcji, mającej na celu dotarcie do Rosjanek i "przebicie się przez rosyjską cenzurę".

Zobacz wideo

Agata Duda apeluje do kobiet z całego świata

- Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny w Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej - apelowała Pierwsza Dama.

- Przypadający na 8 marca Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych dni w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny - mówiła, zachęcając do wykorzystania Dnia Kobiet do zamanifestowania sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

- Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony i córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji w Ukrainie, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi - apelowała, zachęcając do publikowania w mediach społecznościowych kartek z hasłem #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę lub #RussianWomanStopTheWar.

- Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele. I wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie - wyraziła swoje nadzieje.

Więcej o: