18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Polski bar w Londynie wspiera Ukrainę. Drink "The Zelenskyy" robi furorę i pomaga

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Mimo rozmów między państwami, póki co nie doszło do zawieszenia broni. Polacy jak tylko mogą, starają się pomagać uciekającym uchodźcom. Organizują zbiórki i różne akcje charytatywne. Nie tylko w Polsce nasi rodacy solidaryzują się z walczącą o wolność Ukrainą.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Polacy świetnie zdają sprawdzian z człowieczeństwa. Wiele osób stało się wolontariuszami, niektórzy pod swój dach przyjmują uchodźców. Inni zbierają żywność, organizują akcje charytatywne i działają, jak tylko mogą. Nie tylko w Polsce widać pomoc naszych rodaków. W Wielkiej Brytanii wielu z nich na co dzień mieszka i prowadzi biznesy. Bar "Ognisko Polskie" mieszczący się w Londynie dołączył do akcji solidarności z Ukrainą. 

Zobacz wideo

W Londynie wypijecie drinka "The Zelenskyy" i tym samym pomożecie Ukrainie 

Ostatnio cały Londyn mówił o polskim barze, który w nietypowy sposób przyłączył się do pomocy Ukrainie. "Ognisko Polskie" to jeden z najstarszych barów w Londynie. To również miejsce, gdzie Brytyjczycy mogą bardziej poznać kulturę naszego kraju. W barze często organizowane są wydarzenia i spotkania nawiązujące do naszego kraju. 

Właściciele pubu stworzyli specjalnego drinka o nazwie "The Zelenskyy", nawiązuje on oczywiście do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego, który stoi na czele nie tylko kraju, ale również swojej armii. Podkreślał on wielokrotnie, że nie zamierza uciekać i się chować. Z kolei kolory drinka nawiązują do ukraińskiej flagi. 

Do stworzenia tego niebiesko-żółtego drinka potrzebne są następujące składniki: 

  • 50 ml wódki Kavka 
  • 20 ml blue curaçao  
  • 20 ml soku z cytryny 
  • 20 ml brandy o smaku moreli 
  • 10 ml syropu cukrowego 

Cały dochód ze sprzedaży drinka "The Zelenskyy" zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Jednak "Ognisko Polskie" wspiera naszego wschodniego sąsiada również w inny sposób. W pubie są organizowane m.in. zbiórki datków na Caritas. Do akcji włączyli się ambasador Polski w Wielkiej Brytanii, Piotr Wilczek i ukraiński ambasador Vadym Prystaiko. 

 

Choć pomysł z drinkiem może wydawać się dość nietypowy, w obliczu tak wielkiej tragedii, jaką jest wojna w Ukrainie, każda pomoc jest na wagę złota. 

Więcej o: