Uciekła z Afganistanu, teraz pomaga Ukraińcom. "Chwała Ukrainie"

Nilofar Ayoubi musiała uciekać z Afganistanu, po tym, jak władzę w kraju przejęli talibowie. Teraz działaczka aktywnie angażuje się w pomoc Ukrainie, niosąc pomoc humanitarną jej obywatelom. - Chwała Ukrainie - pisze Ayoubi, okazując swoje wsparcie naszym wschodnim sąsiadom.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

"Zorganizowałam przejazd przez granicę na Ukrainę, aby zapewnić pomoc humanitarną, wsparcie medyczne i pierwszą pomoc dla ludności Ukrainy" — poinformowała za pomocą mediów społecznościowych Nilofar Ayoubi, pochodząca z Afganistanu aktywistka, która sama zmuszona była uciekać ze swojego kraju.

Zobacz wideo

Uchodźczyni z Afganistanu pomaga Ukrainie

Jak możemy zobaczyć na opublikowanych przez nią zdjęciach, które opatrzyła wymownym hashtagiem "Chwała Ukrainie", osobiście zawiozła rzeczy potrzebującym, przekraczając granicę Polski z Ukrainą.

Nilofar Ayoubi to pochodząca z Afganistanu dziennikarka, aktywistka i feministka, która od kilku miesięcy mieszka w Polsce. Po tym, jak władzę w jej kraju przejęli talibowie, w obawie o życie swoje i swojej rodziny, zmuszona była uciekać z Kabulu. Ayoubi walczyła bowiem o prawa kobiet oraz osób LGBT, głośno sprzeciwiając się głoszonym przez talibów zasadom. 

— W Afganistanie zostawiłam duszę. Do Polski udało mi się przyciągnąć tylko ciało. Musiałam to zrobić, żeby zawalczyć o przyszłość moich dzieci. Jeśli ich matka i ojciec zostaliby zamordowani, to one wylądowałyby na ulicy. Kto wie, co by im się przytrafiło? Cieszę się, że dla nich przeżyłam, ale nie sądzę, że kiedykolwiek potrafiłabym wydostać z Afganistanu moją duszę — mówiła po przybyciu do Polski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Więcej o: