Kim byli rodzice Putina? Jego oficjalna biografia omija ważne fakty

Oficjalna biografia Putina, napisana przez ludzi Kremla, pomija pierwszych 9 lat życia Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Czy ukryta jest tam pewna tajemnica, której Putin wolałby nie ujawniać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z wielu źródeł dziennikarskich można dowiedzieć się, że życie prezydenta Władimira Władimirowicza Putina jest inne, niż by chciał. Sprawa dotyczy zwłaszcza jego dzieciństwa

Zobacz wideo Od lat popierają Putina. Teraz odczuli to na własnej kieszeni

"Wowa, Wołodia, Władimir": tajemnice Rosji Putina: pierwsze lata życia Putina zostały ukryte

"Wowa, Wołodia, Władimir" to książka autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich, dziennikarki i znawczyni problematyki rosyjskiej. Możemy przeczytać w niej np. że na charakter Putina szczególny wpływ miało jego trudne dzieciństwo. Co ważne, sam prezydent Rosji niechętnie opowiada o pierwszych latach swego życia i niechętnie zagłębia się w szczegóły, ale co ważniejsze zdaniem autorki Kurczab-Redlich świadomie w tym miejscu mija się z prawdą. 

Zobacz też: Żony, kochanki czy niewolnice? Wszystkie kobiety Władimira Putina, czyli najbardziej strzeżony temat w Rosji

Dzieciństwo Putin jest owiane tajemnicą

Pochodzenie i wczesne dzieciństwo prezydenta Władimira Władimirowicza Putina jest tak jedną z dużych tajemnic. Oficjalna wersja podaje, że Putin urodził się 7 października 1952 w Leningradzie czyli obecnym Petersburgu, jako drugi syn Władimira Spirydonowicza Putina oraz Marii Iwanownej (z domu Szełomow). Ludzie Kremla stworzyli jego oficjalną biografię, pomijając jednak pierwsze 9 lat życia. Istnieje alternatywna wersja tego skąd pochodzi Prezydent Federacji Rosyjskiej i jego wczesnego dzieciństwa. Według drugiej wersji urodził się on w małej rosyjskiej wsi Tierieczino jako nieślubne dziecko Wiery Nikołajewnej Putiny i Płatona Priwałowa. Jeżeli ta nieoficjalna wersja jest prawdziwa, a wiele na to wskazuje, to pierwszych 9 lat życia Władimira Putina było bardzo traumatyczne i wywarło z pewnością ogromny wpływ na rozwój jego psychiki.

Przeczytaj również: Genialne, dobrze wykształcone, poliglotki. Oto córki Władimira Putina. Co o nich wiemy?

Prawdziwa matka Putina: jego dzieciństwo nie było sielankowe

W gruzinskiej gazecie „Alija" pomarszczona staruszka Wiera Nikołajewna z domu Putin mieszkająca w małej wiosce Metechi wyznała "Tak, jestem matką Wołodii". Wnikliwe śledztwo reporterów mówiło, że synek Wiery, Wołodia, który przyjechał do Metechi jako mały chłopiec i mieszkał wraz z matką i swoim ojczymem, Grigorijem Osiepaszwilim, a potem tajemniczo zniknął, to Władimir Władimirowicz Putin. Tak wypowiedziała się sąsiadka tej rodziny Dari Gziriszwili:

Nie wiedziałam, że ma na imię Władimir. Wołało się na niego Wowa. Wszyscy go znali pod tym imieniem. Było mi go żal, oni żyli bardzo biednie. Zawsze dawałam mu jabłka, gruszki, winogrona, bo myśmy mieli winnicę. On brał wszystko. Zwykle czekał na mnie w tym samym miejscu, niedaleko ich bramy, wiedział, że zawsze coś dla niego schowałam (…). Nieraz razem się bawiliśmy. Smutny był taki.

Rodzice Putina: kim był jego ojciec? Sprawa jest skomplikowana

Ojcem Putina był Płaton Priwałow, którego Wiera Nikołajewna Putin poznała, kiedy uczęszczała do Technikum. Okazało się, że Płaton utrzymywał przed nią w tajemnicy fakt, że ma żonę, więc związek nie przetrwał. We wrześniu 1950 roku przyszedł na świat owoc tego niespełnionego związku, czyli mały Wowa. Jednak w według oficjalnej biografii Władimir Putin jest dwa lata młodszy i urodził się 7 października 1952 roku.

Zobacz również: Była żoną Putina przez 30 lat. Co teraz robi Ludmiła? Jej mąż jest młodszy od niej o 18 lat

Więcej o: