Zaręczyny w obliczu wojny. Poruszające nagranie z Ukrainy. "Miłość będzie żyć wiecznie"

Wołodymyr, żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy postanowił oświadczyć się swojej partnerce, również należącej do wojska, Irinie. - Miłość będzie żyć wiecznie! Miłość i Ukraina wygrają - czytamy pod wzruszającym nagraniem zaręczającej się pary.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Minął miesiąc od rozpoczęcia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę, gdzie wojsko, jak i cywile każdego dnia mierzą się z ostrzałem i bombardowaniami. Obywatele nie tracą jednak hartu ducha, a do mediów co rusz docierają informacje o zaślubinach w cieniu wojny. Teraz z kolei ukraińska telewizja poinformowała o parze żołnierzy, którzy zdecydowali się zaręczyć w jednym z punktów kontrolnych.

Zobacz wideo

Para żołnierzy zaręczyła się podczas wojny w Ukrainie

- Miłość będzie żyć wiecznie! Miłość i Ukraina wygrają - czytamy pod poruszającym nagraniem udostępnionym przez telewizję EspresoTV. Możemy na nim zobaczyć, jak żołnierz wraz z innymi kolegami z oddziału, przygotowuje w okopach niespodziankę dla swojej wybranki, której zamierza się oświadczyć. Kiedy ta przyjeżdża na miejsce, również ubrana w mundur, ten klęka przed nią z bukietem kwiatów, pytając o rękę.

Wołodymyr i Irina jako żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy, od początku rosyjskiej inwazji aktywnie angażują się w obronę ojczyzny przed rosyjskim najeźdźcą. W obliczu wciąż trwającej wojny Wołodomyr postanowił nie odkładać zaręczyn na później, oświadczając się Irinie na jednym z punktów kontrolnych.

Nagranie zakochanej pary, zaręczającej się w tak niesprzyjających okolicznościach błyskawicznie obiegło sieć, poruszając internautów.

Miłość wszystko zwycięży
Dużo szczęścia i spokoju
Wiele lat, kochani! Dajecie nam nadzieję

- komentowali.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: