Kim jest Wiera Putin? Kobieta mieszka w Gruzji i podaje się za prawdziwą matkę polityka

Kilkanaście lat temu dziennikarze dotarli do kobiety, która twierdzi, że jest prawdziwą matką Władimira Putina. Co ciekawe, niektóre poszlaki potwierdzają jej wersję.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Do czego Putin może się jeszcze posunąć?

O życiu prywatnym Władimira Putina wiadomo niewiele. Polityk w 2013 roku rozwiódł się ze swoją żoną Ludmiłą, z którą był związany przez ponad 30 lat. Od dawna mówi się, że jego obecną partnerką jest młodsza od niego o 30 lat gimnastyczka Alina Kabajewa. Para rzekomo doczekała się nawet czwórki dzieci. Relacja ta jednak nigdy oficjalnie nie została potwierdzona.

Twierdzi, że jest prawdziwą matką Putina

Tajemnicą owiane są także najmłodsze lata życia Putina. Oficjalnie za rodziców polityka uznawani są Maria Ivanowna Putina i Władimir Spiridonowicz Putin (oboje zmarli pod koniec lat 90). Jednak od lat mówi się, że jego prawdziwą matką jest Wiera Nikołajewna ze wsi Tierieczino w Kraju Permskim.

96-latka od kilkudziesięciu lat mieszka w Gruzji. Pod koniec lat 90. dotarł do niej jeden z pracowników gruzińskiego wywiadu, a zdobyte na jej temat informacje przekazał pewnemu czeczeńskiemu urzędnikowi. Ten odnalazł kobietę i nagrał opowieść o jej utraconym synu.

 

Jak zdradziła Wiera Nikołajewna, przed laty zakochała się w rosyjskim mechaniku Płatonie Priwałowie i zaszła z nim w ciążę. Niestety okazało się, że mężczyzna miał już żonę. Kobieta wróciła więc do rodzinnego domu. Owocem krótkiego związku miał być właśnie Władimir. Chłopiec pierwsze lata życia spędził w domu swoich dziadków

Jak wynika z relacji kobiety, Putin urodził się 7 października 1950 roku (według oficjalnych informacji polityk przeszedł na świat 7 października 1952 roku). Wkrótce potem Wiera wyszła za mąż ze Gruzina Gieorgija Osiepaszwili. Małżeństwo osiedliło się w Gruzji. Co istotne, dziennikarze dziennika "The Telegraph" dotarli do dokumentów, które potwierdzają, że Władimir Putin uczęszczał do szkoły w mieście Caspi w latach 1959-1960.

Gdy Wiera Nikołajewna urodziła kolejne dziecko, stosunek jej męża do Władimira uległ zmianie. Jak zdradza kobieto, chłopiec był często bity i wyrzucany z domu. W końcu mężczyzna kazał żonie pozbyć się syna. Wówczas chłopiec trafił do domu dalekich krewnych, którzy mieszkali w Petersburgu. 

Do czasu czuła dumę z osiągnięć syna

Wiera Putin zdradziła, że kiedyś odczuwała dumę z powodu osiągnięć syna, jednak od wybuchu wojny w Gruzji wstydzi się za jego poczynania. W 2003 roku powstał film dokumentalny "Matka Putina", a trzy lata później dziennikarze "The Telegraph" przeprowadzili wywiad z Wierą Nikołajewną. Rozmawiała z nią także polska dziennikarka - Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". 

Więcej o: