9-letni chłopiec napisał poruszający list do zamordowanej przez Rosjan matki

W mediach coraz głośniej jest o brutalności Rosjan w stosunku do ukraińskich cywilów. Te historie rozrywają serca ludzi na całym świecie. W sieci pojawił się właśnie list, który napisał do swojej zamordowanej mamy 9-letni chłopiec.

Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Wiele z ukraińskich dzieci zostaje sierotami. Rosjanie nie oszczędzają cywilów i wielu miastach dopuszczają się brutalnych zbrodni. Matka tego 9-latka została zamordowana w Hostomelu. Teraz chłopiec napisał do niej poruszający list i obiecał, że będzie grzeczny, żeby mogli spotkać się razem w niebie. 

Zobacz wideo

Poruszający list 9-letniego chłopca 

Łesia Wasylenko jest deputowaną Rady Najwyższej Ukrainy. W swoich mediach społecznościowych na Twitterze opisuje tragiczne wydarzenia z Ukrainy. Teraz pojawił się poruszający wpis, w którym deputowana pokazała list 9-letniego chłopca, którego mama została zamordowana przez rosyjskie wojsko. Chłopiec przeżył prawdziwe piekło. W samochodzie jechał ze swoją mamą, gdy Rosjanie zaczęli do nich strzelać. Niestety kobieta nie przeżyła tego ataku. Ta dramatyczna sytuacja wydarzyła się w Hostomelu w obwodzie kijowskim. 

Chłopiec, choć ma zaledwie 9 lat w piękny sposób podziękował jej za wspólne lata życia. 

Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię.

- napisał. 

Olena Załenska i Wołodymyr Załenski Olena Zełenska wspomina reakcję męża na wieść o wybuchu wojny. "To wszystko, co powiedział"

Internauci są poruszeni tą historią. W komentarzach piszą, że nie ma na tym świecie sprawiedliwości. 

Poruszające i szokujące... Straszne jest to, przez co te niewinne dzieci muszą przechodzić, jak się poświęcać. Ta wojna odebrała im dzieciństwo. Gdzie jest sprawiedliwość?

- napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Od tego momentu zginęło już tysiące osób w tym kobiety i dzieci. Rosjanie nie oszczędzają ludności cywilnej i bombardują całe miasta i wsie. 

Kijów - ósmy dzień agresji Putina na Ukrainę Alyona mieszka w metrze z mężem, bratową i kotem. I z dziesiątkami nieznajomych w pobliżu

Więcej o: