Ukraina. Pies od miesiąca siedzi pod drzwiami domu. Czeka na powrót swojej właścicielki

Rini, pies z ukraińskiego Makarowa, od prawie miesiąca siedzi pod progiem domu swojej właścicielki, czekając na jej powrót. Poruszające nagranie warującego pod drzwiami psa obiegło media społecznościowe, wzruszając internautów na całym świecie.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Na Twitterze ukraińskiej telewizji Ukraine 24 News opublikowano poruszające nagranie, które wzruszyło internautów na całym świecie. Widać na nim zaniedbanego psa, warującego pod drzwiami swojego domu. Według relacji świadków pies od niemalże miesiąca ma czekać pod domem na swoją właścicielkę. Ta, jak donosi Ukraine 24, miała zostać zabita przez Rosjan.

Zobacz wideo

Ukraina. Stęskniony pies czeka na zmarłą właścicielkę

- Pies o imieniu Rini siedzi sam na schodach przed swoim domem, od miesiąca czekając, aż jego pani wróci - czytamy na twitterowym profilu Ukraine 24 News.

Losem psa zainteresowali się wolontariusze, który chcieli zabrać czworonoga do schroniska. Ten jednak, mimo radości na widok wolontariuszy i przyniesionego przez nich jedzenia, nie chciał odejść od domu. Chcąc więc nieco poprawić warunki wyraźnie zaniedbanego już psa, poza regularnym dokarmianiem, dostarczyli mu sporych rozmiarów legowisko, które umieszczono pod drzwiami domu.

Jak przekazał Anton Gerashchenko, doradca w ukraińskim MSW, wolontariuszom udało się odnaleźć rodzinę zmarłej właścicielki, która wyraziła chęć przejęcia opieki nad psem.

Więcej o: