Nastolatek z Ukrainy poszukuje pracy. Jego ogłoszenie to hit. "Mam wielkie pragnienie"

Timofey Karch, 16-letni uchodźca z Ukrainy, szuka pracy w naszym kraju. Chłopak tworzył ogłoszenie, które poruszyło wiele osób.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Słowaccy policjanci bawią się z dziećmi na granicy:

Timofey Karch to 16-letni Ukrainiec, który obecnie mieszka w Polsce. Jego bliscy zostali w Ukrainie, dlatego chłopak chce wesprzeć ich finansowo. Ogłoszenie, które opublikował na Facebooku, szybko zdobyło ogromną popularność. A pod postem pojawiło się wiele propozycji pracy. 

Nastolatek z Ukrainy chce pomóc rodzinie

Wpis nastolatka z Ukrainy poruszył wiele osób. - Przyjechałem do Polski po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Mam pełne 16 lat. Mam świadomość, że jestem jeszcze uczniem i nie mogę pochwalić się wieloma miejscami pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Mam jednak wielkie pragnienie, aby pomóc mojej rodzinie i odciążyć finansowo moich rodziców, którzy obecnie przebywają w Ukrainie - napisał Timofey Karch. 

Timofey otrzymał wiele ofert

Nastolatek zaznacza, że poszukuje pracy, która nie będzie kolidowała z jego planem zajęć. Zna ukraiński, angielski i rosyjski, uczy się obecnie polskiego. 

Jestem silny fizycznie i wytrzymały. Mogę być przydatny jako pracownik fizyczny - do przenoszenia, przesuwania, podnoszenia czegoś. Mogę pomagać w pielęgnacji ogrodu, sprzątać teren, wykonywać prace dorywcze na budowie. Mogę być również przydatny jako pracownik w placówkach handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych

- dodaje. 

Chłopak zdradza, że mógłby na przykład pracować jako opiekun dzieci lub nauczyciel jazdy na łyżwach czy rolkach. Może także pomagać osobom starszym. Co ciekawe, w aktualizacji wpisu nastolatek poinformował, że otrzymał wiele ofert pracy. Obecnie jest na etapie ich weryfikacji. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: