Ukrainka dziękuje Polakom. "Będę wspominać waszą dobroć ze łzami w oczach"

- Nie wiem, jak wam dziękować. Za każdym razem będę wspominać waszą dobroć ze łzami w oczach - zapewniła jedna z obywatelek Ukrainy, dziękując Polakom w poruszającym wpisie, opublikowanym w mediach społecznościowych.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl

Mija kolejny tydzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Polacy od pierwszego dnia wojny angażują się w pomoc walczącym sąsiadom, przyjmując uchodźców, organizując transporty, zbiórki pieniędzy, czy też przekazując paczki humanitarne. Polsko-ukraińska solidarność widoczna jest także w mediach społecznościowych, które Ukraińcy wykorzystują m.in. do wyrażania swojej wdzięczności pomagającym im sąsiadom.

Zobacz wideo

Ukraińcy dziękują Polakom za okazywane wsparcie

O tym, jak wiele dla Ukraińców znaczy nasza pomoc, świadczy, chociażby jeden z zamieszczonych na Facebooku wpisów. Ukraińska uchodźczyni z Żytomierza w poruszających słowach postanowiła bowiem podziękować Polakom za okazywane wsparcie.

- Razem z rodziną jesteśmy zszokowani zachowaniem Polaków - zaczęła wpis na grupie "Pomoc dla Ukrainy". - Takie podejście nie istnieje nigdzie indziej, a zaczyna się już od przejścia granicznego - w oczach każdego człowieka znajduje się wsparcie i zrozumienie - podkreśliła.

- Drodzy Polacy! Szczerze, z całego serca chcę wam podziękować. Za każdą zabawkę, każdego smakołyka, za pyszne porcje jedzenia na dworcu, za mieszkanie, za wasze szczere serca - wymieniała poruszona. - Nie wiem, jak wam dziękować. Za każdym razem będę wspominać waszą dobroć ze łzami w oczach. Jesteście naszym wsparciem! Dziękuję bardzo! Jesteście najlepsi! - zapewniła.

Ukrainka dziękuje Polakom za pomocUkrainka dziękuje Polakom za pomoc https://www.facebook.com/groups/pomocdlaukrainypl

Ukraina. Pies czeka pod drzwiami na zmarłą właścicielkę Ukraina. Pies od miesiąca siedzi pod drzwiami domu. Czeka na powrót swojej właścicielki

Pod jej postem pojawiło się wiele komentarzy od innych osób z Ukrainy, które również chciały przyłączyć się do podziękowań. - Bez was byłoby nam bardzo trudno - pisali z wdzięcznością.

To zresztą nie jedyny sposób, w jaki Ukraińcy okazują wdzięczność Polakom. W kilku miastach Polski, uchodźcy, którzy otrzymali w naszym kraju pomoc, zorganizowali tzw. subotniki, w ramach których wykonali prace porządkowe, zamiatając chodniki, czy zbierając śmieci z okolicznych parków i lasów.

- Chcieliśmy podziękować wszystkim Polakom za ich ogromne serca. Otworzyli dla nas swoje domy. My nie mamy pieniędzy, ale mamy ręce i chęci do pracy, dlatego przyszliśmy dzisiaj do parku i sprzątamy – mówiła w rozmowie z Eską Łódź jedna z uczestniczek łódzkiego subotnika.

Więcej o: