Ten dom tętnił życiem przed wojną. Ukrainka pokazała co z niego zostało

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Dzięki social mediom możemy zobaczyć relacje obywateli, którzy chcą pokazać światu, jak duża jest to skala zniszczeń. Pewna użytkowniczka TikToka nagrała filmik, w którym pokazała swój dom sprzed wojny.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie dotknęła miliony obywateli. Część z nich uciekła przed rosyjską inwazją i schroniła się w naszym kraju, inni obrali inne europejskie kierunki, a reszta została w walczącej o swoją wolność Ukrainie. Wiele obrazków wojny widzimy w telewizji i innych mediach. Relacjonują nam to korespondenci z całego świata. Jednak najbardziej przejmujące relacje możemy znaleźć w social mediach. To tam po raz pierwszy zobaczyliśmy małą Amelię, która w bunkrze śpiewała piosenkę z "Krainy Lodu", czy kobietę grającą na pianinie w zbombardowanym mieszkaniu. Teraz jedna z użytkowniczek pokazała, jak wyglądał jej dom przed wojną, a co z niego zostało teraz. 

Zobacz wideo

Pokazała jak wojna zniszczyła jej dom

Yana Hrutik postanowiła pokazać użytkownikom popularnej platformy, jak wyglądał jej dom przed wojną, a jak wygląda teraz. Nagranie jest tym bardziej przejmujące, że na obrazach sprzed lutego 2022 roku widzimy mnóstwo uśmiechniętych ludzi, prawdopodobnie świętujących jakąś rodzinną uroczystość. Dom, w którym mieszkała dziewczyna był piękny. Praktycznie z każdej strony był otoczony zielenią. W środku miał stare drewniane schody i wiele innych elementów wykonanych z tego cennego surowca. 

Teraz widać, jak bomby zmieniły to piękne i bezpieczne miejsce. Na podwórku panuje chaos. Okna są powybijane. W ścianach widać ślady po pociskach. Prawdopodobnie członkowie rodziny, których widać na nagraniach sprawdzają, co jeszcze można uratować i jak duża jest to skala zniszczeń. 

Pod nagraniem możemy znaleźć mnóstwo komentarzy od polskich użytkowników. Wiele z nich ma nadzieję, że tylko dom uległ zniszczeniu, a rodzina jest cała i zdrowa. 

Nawet nie wiem co napisać. Tak bardzo bym chciała, aby to był tylko koszmarny sen.
Tak bardzo przykro, ale widać, że tworzycie wspaniałą drużynę, razem dacie radę! Bądźcie bezpieczni.

- czytamy. 

Więcej o: