Poruszający pierwszy taniec. Panna młoda straciła nogi w wyniku eksplozji miny

23-letnia Oksana, która w wyniku eksplozji miny straciła nogi i palce u rąk, wzięła ślub w jednym z lwowskich szpitali. Nagranie pierwszego tańca nowożeńców obiegło media społecznościowe, poruszając tysiące internautów na całym świecie.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl

- Narzeczony Wiktor chwycił w ramiona swoją ukochaną Oksanę. Ona, 23-letnia pielęgniarka z Łysyczańska, straciła nogi pod koniec marca. Kobieta odwróciła się, by ostrzec ukochanego o niebezpieczeństwie, sekundę później pod nią eksplodowała mina - przekazało Lwowskie Towarzystwo Lekarskie, informując o weselu pary, które odbyło się na oddziale jednego ze lwowskich szpitali. W opublikowanym na Facebooku poście zamieszczono również poruszającego nagranie pierwszego tańca nowożeńców, które błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wzruszając tysiące internautów na całym świecie.

Zobacz wideo

Straciła nogi w wybuchu miny. Wyszła za mąż w lwowskim szpitalu

- Oksana i Wiktor postanowili nie odkładać życia na później. Są razem od sześciu lat, mają dwoje dzieci. Obrączki i suknię kupiono we Lwowie, a tort weselny upiekli wolontariusze. Ślub odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a uroczystość na oddziale Centrum Chirurgii - wyjaśniono.

23-letnia Oksana Bałandina pracowała, jako pielęgniarka w szpitalu dziecięcym w Łysyczańsku w obwodzie ługańskim. 27 marca, gdy kobieta wracała wraz z mężem do domu, doszło do eksplozji miny, w wyniku której straciła obie nogi i palce u rąk.

- Została przewieziona do szpitala w Łysyczańsku, gdzie przeszła cztery operacje. Później Oksanę przewieziono do szpitala w mieście Dnipro, a następnie do Lwowa. Przed nią długa rehabilitacja - przekazał portal tsn.ua.

Więcej o: