Taki otwór jest w niemal każdej lodówce. Większość nie wie, do czego służy

Do czego służy mały otwór przy tylnej ścianie lodówki? Wylot najczęściej znajduje się na najniższej półce, a na jego środku znajdziemy mały plastikowy wentyl. Choć wielu z nas nie zwraca nawet na nią uwagi, dziurka jest niezwykle ważna dla prawidłowego działania urządzenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie lodówki jest niezwykle ważne. Brud i resztki jedzenia zalegające wewnątrz urządzenia mogą mieć wpływ na smak trzymanych w nim produktów. Przy sprzątaniu sprzętu nie można zapomnieć o małym otworze znajdującym się przy tylnej ścianie.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Do czego służy otwór na tyle lodówki? Jest niezwykle ważny

Choć wielu z nasz pewnie nigdy nie zwróciło uwagi na niewielką dziurkę przy tylnej ścianie lodówki, jak się okazuje, otwór jest niezwykle ważny. Podczas trzymania produktów w urządzeniu, z czasem na jego ścianach może pojawić się skroplona woda. To właśnie dzięki niepozornemu otworowi, na dolnej szufladzie nie zbiera się nadmiar płynu. Z tego powodu wylot nazywamy odpływem spustowym, drenażowym bądź odpływowym. 

W jaki sposób działa odpływ w lodówce? Skroplona woda, zamiast gromadzić się w dolnej szufladzie, trafia do wylotu, który następnie przenosi ją do oddzielnego pojemnika. Z tego powodu należy sprawdzać, czy wentyl nie został zablokowany przez resztki jedzenie i inne zabrudzenia. Jeśli do tego doszło, skroplona woda zaleje spód urządzenia.

Jak wyczyścić odpływ w lodówce? Jedyne czego potrzebujesz to patyczek do uszu

Podczas sprzątania lodówki nie można zapomnieć o zadbaniu o jej odpływ. Jeśli nie masz specjalnego przetykacza, możesz przeczyścić wylot za pomocą patyczka kosmetycznego. Za pomocą miękkiej końcówki usuń resztki jedzenia i brud blokujące otwór. Jeśli nie masz przy sobie tego produktu, skorzystaj z druciaka.

Więcej o: