Jak pozbyć się drugiego podbródka? Podpowiadamy, jak wymodelować brodę bez skalpela

Podwójny podbródek to zmora wielu kobiet, także szczupłych. Czy wymodelowanie brody musi łączyć się z chirurgią plastyczną? Podpowiadamy jak naturalnie zmienić wygląd naszego podbródka.

O tym jak bardzo irytujący może się okazać drugi podbródek przekonała się sama Marilyn Monroe, która zdecydowała się z tego powodu na operacje plastyczną. Gwiazda nadała swojej twarzy idealny kształt dzięki wszczepieniu implantu podbródka. Czy by pozbyć się fałdki podbródkowej musimy poddawać się zabiegowi chirurgicznemu? 

Planujesz wyjazd? Sprawdź jak zapakować kosmetyki:

Zobacz wideo

Przyczyny podwójnego podbródka

Podwójny podbródek powstaje z nadmiaru tkanki tłuszczowej, gromadzącego się w okolicach brody. Powodem może być brak ruchu. Skóra traci swą jędrność również z wiekiem. Za wygląd naszego podbródka odpowiada też nasza postawa. Poprzez garbienie się, sprzyjamy powstawaniu tak zwanego drugiego podbródka. 

Podwójny podbródek to zmora wielu kobiet, nawet szczupłych. Czy wymodelowanie brody musi łączyć się z chirurgią plastyczną? Podpowiadamy jak naturalnie zmienić wygląd naszego podbródka.Podwójny podbródek to zmora wielu kobiet, nawet szczupłych. Czy wymodelowanie brody musi łączyć się z chirurgią plastyczną? Podpowiadamy jak naturalnie zmienić wygląd naszego podbródka. https://unsplash.com- Alexander Krivitskiy

Domowe sposoby na drugi podbródek

Istnieje wiele ćwiczeń, które możemy wykonywać w domu. Sprawią one, że skóra twarzy i szyj stanie się jędrna i napięta, co przyczyni się do wyostrzenia rysów twarzy i zniweluje nadmiar tkanki tłuszczowej pod brodą.

Jeżeli w dzieciństwie uczęszczałaś na wizyty u logopedy, poniższe ćwiczenia przypomną Ci dawne czasy:

  • głośne i wyraźne wymawianie samogłosek a,e, i, o, u
  • ćwiczenia z językiem: wykonywanie językiem ruchu po okręgu i oblizywanie warg, napinając przy tym mięśnie szyi. Następnie: wysuwanie języka daleko, na brodę. 
  • podnoszenie głowy w górę i w dół, z dociskaniem do mostka, przy napiętych mięśniach szyi

By ćwiczenia przyniosły oczekiwane rezultaty, muszą być wykonywane regularnie, najlepiej 3 razy w tygodniu, przez co najmniej 15 minut. 

Kosmetyki niwelujące drugi podbródek

Aby uelastycznić skórę szyi, stosować należy kremy nawilżające i ujędrniające. By zwiększyć wchłanianie składników odżywczych z kremów, połączmy ich wklepywanie z pobudzający masażem. Możesz użyć w tym celu specjalnego rollera lub po prostu własnych dłoni. Staraj się by Twoje ruchy miały kierunek z dołu w górę. Wmasowuj krem kolistymi ruchami. Możesz też delikatnie podszczypywać skórę szyi, by pobudzić krążenie. 

Zabieg w gabinecie kosmetycznym- bez skalpela

Jeżeli ani ćwiczenia, ani kosmetyki nie przyniosą zadowalających rezultatów, możemy oddać się w ręce specjalisty. Zabieg wykonany nićmi liftingującymi podciągnie zwiotczałą skórę spod brody. Sam zabieg trwa jedynie 30-40 minut, a rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się nawet do 2-3 lat. Jest to zabieg dosyć inwazyjny, dlatego powinien zostać wykonany przez dobrego specjalistę. 

Więcej o: