Makijaż lata 60. To jedna z najmodniejszych propozycji na nadchodzący sezon

Zastanawiasz się, jaki makijaż będzie modny w nadchodzącym sezonie? Mamy dla Ciebie propozycję rodem z lat 60. Ten makijaż podbija wybiegi i czerwone dywany. Sprawdź, jak go wykonać.

W nadchodzącym sezonie niezwykle modnym makijażem będzie ten inspirowany latami 60. Mocno podkreślone oko lub usta wracają na salony! Podpowiadamy, jak wykonać modny makijaż, by wyglądał on kobieco, a nie zbyt groteskowo. 

Julia Wieniawa opowiada o swoim makijażu i chodzeniu bez make-up'u. Sprawdź:

Zobacz wideo

Makijaż lata 60 - jak wykonać?

Wyraziście podkreślone oczy eyelinerem oraz mocno wytuszowane rzęsy to hit nadchodzącego sezonu. Taki makijaż noszą gwiazdy, był to znak rozpoznawczy Amy Winehouse, a dzisiaj nosi go na przykład Lucy Boynton, której look przypomina ten wylansowany przez samą Twiggy w latach 60. By wykonać taki makijaż, najpierw nałóżmy na twarz lekki, jasny podkład. Następnie na powieki, jako bazę, nałóżmy jasno-beżowy cień. Teraz czas na eyeliner. To jaki kształt będzie miała Twoja kreska i gdzie dokładnie ją narysujesz, zależy tylko od Ciebie. Eyeliner ma do siebie to, że jest bardzo trwały. Najważniejsze, by kreski były symetryczne i nie za grube. Jeżeli decydujesz się na mocne podkreślenie oka, na usta nałóż szminkę w odcieniu nude czy bezbarwny blyszczyk, który stworzy efekt glossy lips

Makijaż lata 60 - nowe trendy w makijażu oka

Jeśli nudzi Cię zwykła kreska na powiece, w tym sezonie możesz zaszaleć i narysować kreskę ponad powieką, równolegle do łuku brwi. Modne jest także rozcieranie cieni, zamiast na powiece to wokół niej. Sprawia to, że spojrzenie przyciąga uwagę i staje się bajkowe. Możesz też poeksperymentować z różnymi kolorami kredki- granatowa, różowa, czerwona. Pamiętaj tylko, by nie przesadzić- przy takich wariacjach, łatwo o groteskowy efekt. 

Makijaż lata 60 - kropki i gwiazdki pod oczami

Eyeliner może Ci też posłużyć do wykonania pod okiem zdobienia w postaci kropki lub gwiazdki. Najlepiej wyglądają one pod dolną powieką, na środku lub przy zakończeniu kreski. Taki makijaż świetnie sprawdzi się na imprezę czy wieczorne wyjście. 

Więcej o: