Retinol na twarz. Co to za zabieg i jakie przynosi efekty? Zrobiło się o nim głośno po nagraniu Natalii Siwiec

Natalia Siwiec kilka dni temu przeprowadziła rozmowę z trenerką rozwoju osobistego. Uwagę widzów przykuł nietypowy wygląd gwiazdy. Okazuje się, że Natalia Siwiec była świeżo po zabiegu retinolem. Co to za kuracja i jakie przynosi efekty? Dowiesz się z naszego artykułu.

Rozmowa Natalii Siwiec z trenerką dotyczyła potęgi podświadomości oraz kreowania rzeczywistości za pomocą myśli. Jednak to nie temat rozmowy wzbudził największe zainteresowanie. Uwagę widzów przykuł przede wszystkim nietypowy wygląd gwiazdy.

Zobacz wideo Natalia Siwiec opowiedziała o życiu rodzinnym:

Natalia Siwiec live

Natalia Siwiec w czasie wywiadu na Instagramie prezentowała się zupełnie inaczej niż na publikowanych przez nią zdjęciach. Kwestia ta rozpętała burzę w komentarzach na profilu gwiazdy. 

Siwiec postanowiła wyjaśnić, skąd ta zmiana. Jak wyznała "miała popaloną twarz retinolem i schodziły jej płaty skóry". W jednej z ostatnich relacji zaznaczyła także, że zrobiła sobie dwa dni przerwy i po raz kolejny będzie nakładała retinol.

Ta skóra cała niedobra zeszła już i dzisiaj po raz kolejny będę nakładała retinol. Teraz wygląda całkiem super, tylko się bardzo błyszczy. Jest taka napięta wręcz jak po botoksie. Ale efekt jest.

- zdradziła gwiazda.  

Retinol na twarz - efekty

Dlaczego Natalia Siwiec miała popaloną twarz i schodziły jej płaty skóry? Wynika to z silnego działania retinolu. Podczas takiej kuracji skóra często jest zaczerwieniona, piecze, a w niektórych przypadkach zaczyna się złuszczać. To dlatego, że retinol działa na głębokich obszarach skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki kuracji cera wydaje się gładsza, a zmarszczki płytsze. 

Retinol - co to jest?

Retinol to jedna z podstawowych substancji przeciwzmarszczkowych w kosmetyce. Jest pochodną witaminy A, której cenne właściwości odkryto w latach 80. ubiegłego stulecia. 

Retinol przenika do głębszych warstw skóry, dzięki czemu stymuluje do pracy fibroblasty, czyli komórki wytwarzające kolagen, kwas hialuronowy oraz elastynę. Z upływem lat aktywność fibroblastów ulega zmniejszenia. Dlatego kuracje retinolem, które spowalniają ten proces, są zalecane już po 30. roku życia. 

Retinol na twarz? Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: