Najlepsze seriale. Top 10 seriali, które musisz obejrzeć!

W 2022 roku na najpopularniejszych platformach streamingowych - HBO GO, Netflix czy Disney+ mogliśmy obejrzeć sporo nowych seriali, jak i kontynuację wcześniejszych hitów. Przedstawiamy najlepsze seriale, które musisz nadrobić, jeśli dotąd ich nie widziałaś/ widziałeś.

Najlepsze seriale: Netflix. Te tytuły musisz znać!

Netflix jak zwykle poszerzył swoją bibliotekę o wiele nowych, interesujących produkcji. Niemniej jednak przy wyborze seriali warto wziąć pod uwagę nie tylko nowości, ale też te produkcje, które zyskały uznanie widzów.

 1. Gambit Królowej - Ameryka lata 50’ XX wieku - Beth Harmon po śmierci matki trafia do sierocińca, gdzie dzieciom oprócz witamin podaje się szybko uzależniające zielone tabletki "na uspokojenie". W tym miejscu Beth, pod okiem woźnego uczy się gry w szachy i szybko odkrywa swój wielki talent.
 2. The Crown 5 sezon - Kolejna odsłona losów Elżbiety II, a także pozostałych członków jej rodziny - na pierwszy plan wybija się wątek księżnej Diany i księcia Karola
 3. Barbarzyńcy - I wiek n.e. Cesarstwo Rzymskie walczy o utrzymanie swoich wpływów na świecie. Rosnące daniny, jakie muszą składać członkowie germańskich plemion doprowadzają do wybuchu buntu.
 4. Wednesday - jedna z najświeższych produkcji opowiadająca o rodzinie Adamsów, w reżyserii niezastąpionego Tima Burtona. Tytułowa Wednesday próbuje rozwiązać zagadkę serii morderstw. 
 5. Enola Holmes - dzień 16. urodzin dla Enoly Holmes (Millie Bobby Brown) nie jest najszczęśliwszy. Dziewczyna odkrywa, że jej matka zaginęła w tajemniczych okolicznościach, nie zostawiając nawet listu. Opiekę nad Enolą przejmują jej starsi bracia - Sherlock i Mycroft, którzy ostatecznie mają zamiar umieścić ją w szkole z internatem. Jednak Enola postanawia wyruszyć do Londynu, aby odnaleźć swoją matkę.
 6. Wielka woda - rodzima produkcja opowiadająca o tym, z czym musieli zmierzyć się włodarze Wrocławia podczas wielkiej powodzi w 1997 roku
 7. Rewolucja - w XVIII Francji zaczynają ginąć dziewczęta z ludu, zaś ich odnalezione ciała są zmasakrowane. W wyjaśnienie morderstw angażuje się młody lekarz - Joseph Guillotin oraz arystokratka Elise de Montargis.
 8. Bridgertonowie sezon 2 - kolejna odsłona losów rodziny skupia się na poszukiwaniu odpowiedniej żony dla Anthony'ego Bridgertona.
 9. 1899 - serial opowiada o tajemniczych wydarzeniach jakie mają miejsce na statku, który zbacza z kursu. Jak poradzą sobie pasażerowie w obliczu tych wydarzeń?
 10. Breaking Bad - serial opowiada o losach nauczyciela chemii, który w wyniku pewnych okoliczności wpada w sidła biznesu narkotykowego.
Zobacz wideo Wywiad z aktorami filmu "Wielka Woda"

Najlepsze seriale: HBO Max. Tytuły, które powinny znaleźć się na Twojej liście

HBO Max w tym roku dokonało wielu zmian w swoim funkcjonowaniu. Dla widzów jednak zmieniło się niewiele - oferta platformy tak jak dotąd jest bardzo solidna i zawiera wiele perełek wartych poświęcenia im czasu. 

 1. Mrs. America - Ameryka lat 70’ XX wieku, II fala feminizmu. Historia starcia konserwatywnej Phyliss Schlafly z feministkami, żądającymi konstytucyjnego zagwarantowania równych praw dla kobiet.
 2. Czarnobyl - miniserial opowiadający o wydarzeniach związanych z wybuchem w elektrowni atomowej w Czarnobylu.
 3. Gra o Tron - niezmiennie pozostaje w rankingu najciekawszych propozycji platformy, opowiadając historię walki o Żelazny Tron.
 4. Ród smoka - nowa produkcja nawiązująca tematyką do "Gry o Tron" - opowiada losy rodu Targaryenów, rozgrywając się ok. 200 lat przed wydarzeniami z "Gry..."
 5. Sukcesja - serial opowiadający o wewnętrznych walkach jakie toczą się w rodzinie Roy, do której należy korporacja medialna.
 6. Dzień Trzeci - miniserial składający się z dwóch części: pierwsza zatytułowana "Lato", której głównym bohaterem jest Sam (Jude Law) i drugiej pt. "Zima", w której główną bohaterką jest Helen (Naomi Harris). Oboje przybyli na niezwykłą wyspę, aby uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania.
 7. Spisek przeciwko Ameryce - alternatywna historia Ameryki opowiedziana z perspektywy żydowskiej robotniczej rodziny z New Jersey.
 8. Wielkie kłamstewka - serial w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający o kobietach z przedmieścia, które na pozór wiodą cudowne, uporządkowane życie.
 9. Biały lotos - Grupa turystów wypoczywa w luksusowym hotelu. Jak potoczą się ich wakacje?
 10. Tacy właśnie jesteśmy - opowieść o niełatwym okresie dorastania dwójki nastolatków Frasera i Caitlin w amerykańskiej bazie wojskowej we Włoszech.

Najlepsze polskie seriale 2022: nie zapomnij o rodzimych produkcjach!

Polskie seriale w tym roku także warto ująć w zestawieniu. Oprócz wspomnianej już "Wielkiej wody" Netflixa, na liście serii, które należy obejrzeć powinny znaleźć się także:

 • "Zachowaj spokój" (Netflix),
 • "Minuta Ciszy" (Canal+ Online),
 • "Odwilż" (HBO Max),
 • "Gang Zielonej Rękawiczki" (Netflix),
 • "Brokat" (Netflix).

Zobacz też: Zbuntowany anioł, Fiorella, Niewolnica Izaura. Sprawdzamy, jak wyglądają dziś aktorki latynoskich seriali

Więcej o: