Jak używać frezarki do skórek? Sposób na idealne paznokcie

Zadbane dłonie są nazywane wizytówką człowieka. Na wygląd naszych rąk wpływ ma stan naszych paznokci oraz okalających ich skórek, które można pielęgnować przy pomocy frezarki kosmetycznej. Czy frezarka do skórek to sprzęt, który warto kupić? Jak używać frezarki do skórek? Sprawdź co musisz wiedzieć.

agPielęgnacja dłoni w profesjonalnym salonie kosmetycznym niewątpliwie daje bardzo dobre efekty, jednak nie zawsze mamy możliwość z niej skorzystać. Chcesz samodzielnie dbać o wygląd paznokci profesjonalnie, ale nie wiesz jak używać frezarki do skórek? Frezarka do skórek: jak działa? Dowiedz się więcej.

Frezarka do skórek: co to jest? 

Frezarka jest profesjonalnym urządzeniem, które znajduje zastosowanie w kosmetyce. Dzięki niej można bez trudu usunąć zrogowaciały naskórek, wymodelować płytkę przed nałożeniem lakieru do paznokci lub zdjąć hybrydę. W zestawie dostępnych jest kilka końcówek, które mają różne przeznaczenie. Frezarka do skórek zasilana jest na prąd, a końcówki wykonane są z bardzo trwałych materiałów takich jak: ceramika, stal, szafir, filc lub diament, co czyni to urządzenie bardzo wydajnym i wszechstronnym. 

Frezarka do skórek: jak używać? 

Wiemy już czym jest to urządzenie, czas dowiedzieć się jak używać frezarki do skórek. Dostępne w zestawie końcówki mają różne zastosowanie:

  • mała, stożkowata część służy do usuwania skórek
  • większe końcówki służą do nadania kształtu oraz polerki

Ponieważ frezarki poszczególnych firm mogą nieznacznie różnić się wyposażeniem, warto zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi.  W instrukcji zwykle opisana jest dokładnie specyfikacja urządzenia, ale też pojawia się przystępny opis końcówek. Te informacje są wyjątkowo cenne dla poczatkujących użytkowników, którzy powinni zapoznać się z produktem i zastosowaniem poszczególnych końcówek dołączonych do zestawu.

Zobacz wideo Sprawdź koniecznie:

Wybór końcówek zgodnie z przeznaczeniem

Frezarka: ile mm wybrać do ściągania hybrydy lub żelu? Czy to urządzenie poradzi sobie z takim zadaniem? Podobnie jak w przypadku pielęgnacji w salonie kosmetycznym, frezarka w warunkach domowych również będzie bardzo pomocna. Istotny jest odpowiedni dobór końcówek do zadania. Końcówkę frezarki do zdejmowania lakieru można rozpoznać po większym rozmiarze i opływowym kształcie. Idealnie dociera do każdego kącika. Do tego zadania najlepsza długość końcówki to 38mm. Frezarka do skórek ile mm? Rozpoznasz ją po stożkowatym kształcie z ostrą końcówką, idealna długość frezu do skórek to 35mm. 

Zobacz też: Pielęgnacja paznokci po hybrydzie. Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym?

Frezarka do skórek dezynfekcja

Domowa frezarka powinna być używana tylko przez jedną osobę, w specyfikacji sprzętu warto sprawdzić czy dane urządzenie można dezynfekować. Oprócz odkurzania frezarki z pyłu warto przemyć ją płynem antybakteryjnym, o ile jest to oczywiście możliwe. Profesjonalne frezarki używane w salonach powinny być moczone w płynie do dezynfekcji

Frezarka do skórek: czy warto i na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Wszystko zależy od tego jak często wykonujemy domowy manicure. Jeśli jest to prawdziwa pasja i spora oszczędność na regularnych wizytach w salonie, to zdecydowanie warto. Frezarka do skórek: czy warto kupować, gdy samodzielnie malujemy paznokcie tylko od czasu do czasu? Zdecydowanie nie. W takim wypadku wystarczy dobry płyn do zmiękczania skórek oraz drewniany patyczek. Miłośniczki i miłośnicy naturalnego manicure, który często określany jest jako biologiczny nie muszą wycinać skórek - wystarczy je po prostu odsunąć. To samo dotyczy nadawania kształtu paznokciom - bardzo dobrze poradzi sobie profilowany pilniczek. Jednak jeśli planujemy zakup frezarki, to warto zwrócić uwagę na poniższe parametry: 

  • intuicyjna obsługa
  • moc około 10 watów 
  • głowica oraz sposób wymiany frezów 
  • liczba obrotów na minutę 
  • obrót frezarki w prawo i w lewo 

Frezarka do skórek: co daje? Dlaczego warto jej używać? 

Przed każdym zakupem warto zastanowić się czego oczekujemy od danego sprzętu i czy faktycznie to  otrzymamy. Frezarka do skórek: co daje, jakiego efektu można się spodziewać? 

  • dłuższa płytka 
  • ładnie wymodelowany kształt
  • profesjonalne i szybkie zdjęcie materiału, który mamy na paznokciach 
Więcej o: