Co zrobić, żeby róże dłużej stały w wazonie? Dolej do wody tego napoju, a efekt cię zaskoczy

Świeże kwiaty w domu to piękna ozdoba i miły akcent wnętrza. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, żeby róże dłużej stały w wazonie, sprawdź nasz prosty trik, który gwarantuje ładny i świeży bukiet na długo. Wystarczy przestrzegać tych zasad, by przedłużyć ich żywotność o wiele dni a nawet tygodni!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przedłużyć żywotność róż i cieszyć się pięknym widokiem świeżych kwiatów? Aby bukiet przez długi czas cieszył oko i pięknie się prezentował, wystarczy zastosować proste metody, które zapobiegną więdnięciu. Obejdzie się bez wychodzenia do kwiaciarni, domowe sposoby świetnie się sprawdzą. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Co zrobić, żeby róże dłużej stały i nie więdły? 

Róże to piękne i popularne kwiaty, które wręczamy na wiele okazji lub przystrajamy nimi wnętrza. Są idealną ozdobą, cieszą oko i aromatycznie pachną. Niestety częstym problemem jest zbyt szybkie zwiędnięcie roślin. Z pozoru oczywista pielęgnacja może okazać się niewłaściwa, czego skutkiem jest krótka żywotność róż. Znamy proste sposoby, które pomogą temu zapobiec, wystarczy kilka drobnych zmian, a efekt jest gwarantowany! 

Pierwszą, podstawową zasadą jest podcięcie łodyg rośliny. Brzmi banalnie, jednak wiele z nas o tym zapomina. Warto pamiętać, by użyć ostrego noża i naciąć końce pod kątem 45 stopni. Ten prosty zabieg zwiększy powierzchnię pobierania wody. Sposób dobrze sprawdzi się również, jeśli róże stoją w wazonie już od kilku dni i potrzebują reanimacji i wskrzeszenia. 

Kolejnym domowym i powszechnym sposobem jest wstawienie kwiatów do zimnej wody. Ważne by wazon lub naczynie było dokładnie umyte, ponieważ zalegający kamień gromadzi bakterie, które sprzyjają gniciu roślin. Temperatura jest równie ważna - kwiaty a w szczególności róże, nie lubią nagłych zmian. 

Nietypowe metody, na przedłużenie żywotności róż

Jeśli szukasz domowych sposobów na to, jak przedłużyć żywotność róż w wazonie, spróbuj do wody dolać trochę… Sprite’a lub innego tego typu napoju. W jakich proporcjach dodać Sprite do róż? Wystarczy pół szklanki napoju na duże naczynie wody. Popularna jest także metoda dodawania cukru do wazonów. Słodki dodatek obok środków bakterio- i grzybobójczych, jest podstawowym komponentem odżywek przedłużających trwałość róż ciętych. Warto pamiętać, że w tym przypadku codzienna wymiana wody jest konieczna. 

Ratunkiem dla róż może okazać się także aspirynaW wodzie, w której umieścisz bukiet, rozpuść jedną tabletkę, dzięki czemu zahamujesz procesy gnilne i odżywisz kwiaty. Tak przygotowana mieszanka gwarantuje długi i piękny efekt.  

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: