Stylowe fryzury dla 50-latki. Ulubione cięcia gwiazd, które odmładzają nawet o 10 lat. Najnowsze trendy

Tegoroczne trendy wśród fryzur dla kobiet dojrzałych nieco się zmieniły. Nie brakuje klasycznych cięć, ale pojawiają się także nieco odważniejsze i charakterne propozycje. Przedstawiamy stylizacje, które robią furorę i inspirują także gwiazdy. Sprawdź stylowe fryzury dla 50-latki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz a stronie głównej Gazeta.pl

Fryzura to ważny aspekt naszego wyglądu. Bez względu na wiek możemy zmieniać i próbować nowych cięć, zyskując charakterny, odważny wygląd lub bardziej klasyczną i stonowaną wersję. Wszystko zależy od naszych upodobań i chęci wprowadzenia zmian. 

Stylowe fryzury dla 50-latki. Na piedestale krótkie cięcia

Większość kobiet po 50 roku życia decyduje się na krótkie fryzury. To absolutnie nie znaczy, że muszą one być nudne! Nic bardziej mylnego, takie włosy pozwalają na zabawę formą, ale także wygodę w codziennej pielęgnacji. Warunkiem jest dobrze dobrane i odpowiednie cięcie, które gwarantuje łatwość stylizacji. Najczęściej wybierane przez Polki są pixie cut lub pixie bob. Ta dwójka to prawdziwy ulubieniec dojrzałych kobiet i jedna z najbardziej uniwersalnych oraz twarzowych fryzur.

W pixie cut Włosy są krótkie na karku i po bokach, a nieco dłuższe na koronie głowy. Tył szyi odsłania się najczęściej przy użyciu maszynki. W niektórych wariantach pozostawiona jest dłuższa grzywka opadająca na czoło lub ułożona asymetrycznie na bok. Dłuższa wersja to pixie bob. Stylizacja w obu wariantach jest bardzo łatwa i szybka - wystarczy odpowiednie suszenie i ewentualne użycie wosku, pianki lub żelu, który pozwoli nadać fryzurze pożądaną formę. 

Ciekawym urozmaiceniem są asymetryczne cięcia. Nadają odmładzający efekt, dodatkowo świetnie sprawdzają się, gdy chcemy zmniejszyć widoczność naszej wyrazistej szczęki czy ukryć nasz owal twarzy. Celem tej fryzury, jest uzyskanie niesforności i odświeżenia. 

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Odważne i piękne fryzury dla kobiet po 50-tce

Pomimo panującego trendu na krótkie fryzury nic nie stoi na przeszkodzie, by dojrzałe kobiety miały długie włosy. Możliwe są wtedy liczne, piękne upięcia, którymi można bawić się bez końca. Tym tropem poszła, chociażby Małgorzata Kożuchowska, która przez lata nosiła krótką fryzurę, a teraz wróciła do dłuższej stylizacji. Na polskiej scenie nie brakuje kobiet, które lubują się w dłuższych włosach, należą do nich: Monika Olejnik, Agnieszka Dygant, Agata Młynarska czy Dorota Chotecka.

 
 

Do nieco odważniejszych, ale jednocześnie bardzo charakterystycznych należą skrajnie krótkie cięcia. Stylizacje "na jeża" są coraz częściej spotykane. Ciekawym, dodatkowym akcentem jest dodanie intensywnego koloru, który podkreśli całość. Na krótką fryzurę zdecydowała się w ostatnim czasie Magdalena Cielecka, która bez wątpienia wyeksponowała rysy twarzy aktorki. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: