Jak zrobić loki prostownicą? Szybka i łatwa zmiana fryzury w kilku prostych krokach!

Wiele kobiet nadal rezygnuje ze zrobienia fryzury, ponieważ nie ma w domu lokówki. Ciekawym i bardzo łatwym sposobem w takiej sytuacji jest stworzenie skrętu włosa przy pomocy prostownicy. Wystarczy kilka prostych ruchów, by uzyskać piękne i spektakularne loki. Podpowiadamy, jak stworzyć zjawiskową fryzurę w kilku prostych krokach.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zjawiskowa fryzura wykonana w domu wcale nie musi być czasochłonna i ciężka w wykonaniu. Wystarczą łatwe fryzjerskie triki, by bez wysiłku stworzyć piękną stylizację. Wystarczą podstawowe kosmetyki i prostownica - ziezależnie od tego czy chcemy uzyskać bujne loki, czy gładką taflę. 

Jak zrobić loki prostownicą? Zdradzamy łatwy trik

Wyjątkowa fryzura nie wymaga fryzjerskich uiejętności - wystarczy odrobina kreatywności i podstawowe zasady, by w łatwy sposób stworzyć spektakularną fryzurę. Jedną z ulubionych stylizacji kobiet są loki i fale o dużej objętości. Niestety wiele z nas poddaje się i rezygnuje z domowych przygotowań. Powodem jest rzekomy długi czas wykonania czy brak lokówki. Warto wiedzieć, że skręt możemy uzyskać także przy pomocy prostownicy. Wystarczy odpowiednio złapać włosy, zawinąć i zdecydowanym ruchem sunąć po długości aż po końcówki. 

Zanim jednak przejdziesz do kręcenia loków, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Włosy muszą być dokładnie wysuszone - w przeciwnym razie możemy uszkodzić ich strukturę. Warto zabezpieczyć je przed działaniem ciepła odpowiednim produktem np. sprayem termoochronnym czy specjalistyczną odżywką. 

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Jak krok po kroku wykonać loki prostownicą?

Zrobienie loków prostownica może być bardzo łatwe, jeśli odpowiednio się przygotujemy. Kluczowy jest podział włosów na sekcje - to znacznie usprawni pracę. Kosmetyki także okażą się pomocne. Jeśli wasze włosy nie są podatne na kręcenie, możecie wspomóc się piankami innymi produktami, które ułatwią skręt. Przygotowania zaczynamy od poniższych wskazówek:

  1. Nagrzej prostownicę do 200 stopni.
  2. Nałóż odżywkę chroniącą włosy przed wysoką temperaturą.
  3. Zrób przedziałek na środku głowy. Następnie na wysokości uszu zrób poziomy przedziałek, aby podzielić włosy na cztery równe sekcje.
  4. Każdą partię zepnij starannie spinką.
  5. Zacznij od wydzielonego na boku pasma - zaciśnij prostownicę na środku i zwiń włosy do wysokości ucha. Następnie obróć prostownicę o 360 stopni w pionie.
  6. Teraz nawiń końcówki włosów na prostownicę. Potrzymaj chwilę.
  7. Najlepszy efekt uzyskasz jeśli będziesz zmieniała kąt trzymania prostownicy.
  8. Jeśli poczujesz, że prostownica jest zbyt gorąca, nie owijaj włosów zbyt mocno.
  9. Proces powtarzamy z resztą pasm.
  10. Dla uzyskania trwałego efektu spryskaj włosy lakierem do włosów. Jeśli chcesz luźniejszy efekt - przeczesz włosy palcami. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: