Co na upały? Banalny trik z Tik-Tok'a podbija Internet

Nadejście ciepłych dni sprawiło, że coraz częściej poszukujemy sposobów na obniżenie temperatury w mieszkaniu. Nie musisz jednak wydawać fortuny na klimatyzatory, by ochłodzić swój pokój. Z pomocą przychodzi wentylator i... kostki lodu! Koniecznie wypróbuj tą niezawodną metodę z Tik-Tok'a.

Interesujesz się domem? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nadejście letnich dni z pewnością kojarzy się z długo wyczekiwanymi wakacjami i urlopem. Co, jeśli jednak upalne dni zamiast na nadmorskich plażach, spędzać musimy w domu bez klimatyzacji? Wszechobecny upał odbiera nam wszystkie chęci i motywację do jakiejkolwiek aktywności, a nieodłącznym elementem każdego dnia stają się urządzenia chłodzące. Znamy jednak metodą, która poprawi jakość ich pracy!

Wiatrakowa rewolucja! Pożegnaj upał w swoim domu 

Zastosowanie wentylatora w mieszkaniu nie jest niczym odkrywczym. To napędzane silnikiem urządzenie nie tylko skutecznie pomaga ochłodzić domowe wnętrza, ale też ułatwia przepływ powietrza. W przeciwieństwie do dużo droższego klimatyzatora, wiatraki nie obniżają temperatury, a przyśpieszają ruch cząsteczek powietrza. Pojawiający się chłód wynika więc z szybkiej wymiany otaczających nas mas powietrza. Co, jednak jeśli temperatura na dworze robi się coraz wyższa, a same wentylatory nie wystarczają? Skocz do zamrażarki po kostki lodu! 

Tanio i prosto! Domowej roboty klimatyzator 

Ten prosty trik może przynieść zbawienne działanie w najgorętsze dni, kiedy upał wypełni wnętrza twojego mieszkania. Nałożone na wiatrak opakowanie z lodem sprawia, że po pokoju rozprzestrzeniać zacznie się zimne powietrze. Możesz też wykorzystać do tego dużą miskę z zimną wodą i kostkami lodu. Wystarczy ustawić ją w miejscu, w którym najbardziej zależy ci na obniżeniu temperatury i skierować na nią wentylator. Tani i banalnie prosty w przygotowaniu klimatyzator gotowy! Wystarczy chwila i znów poczujesz przynoszący ulgę powiew chłodnego powietrza.

Więcej o: