Kiedy pić olej lniany - rano czy wieczorem? Według ekspertów ta pora dnia jest najlepsza

Olej lniany, dzięki swoim właściwościom zdrowotnym jest jedną z substancji, którą najczęściej zaleca się wprowadzić do diety. Zawarte w nim kwasy wspomagają rozwój mózgu, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz zmniejszają ryzyko występowania nowotworów. Kiedy najlepiej zażywać olej lniany?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z biegiem czasu naukowcy odkrywają coraz to nowsze zdrowe właściwości oleju lnianego. Z tego powodu to właśnie ten produkt jest jedną z najlepszych substancji dla naszego organizmu. Aby zmaksymalizować jego działanie, najlepiej jest go spożywać o konkretnej porze. Kiedy pić olej liniany - rano, czy wieczorem?

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Olej lniany - właściwości

Swoje zdrowotne właściwości olej lniany zawdzięcza kwasom alfa-linolenowym OMEGA, kwasom linolowym omega 6 oraz nienasyconym kwasom tłuszczowe OMEGA 9. To właśnie te substancje odpowiadają za zabezpieczanie naszego organizmu przed nowotworami, a także wspieranie go w rozwoju. 

Olej lniany może zostać dodany do diety każdej osoby, bez podziału na wiek. Dzieci i młodzież skorzystają na nim podczas nauki - łatwiej zachowają skupienie i szybciej zapamiętają niezbędne regułki. Starsi ludzie również mogą być beneficjentami zdrowotnych właściwości oleju lnianego. Produkt nie tylko świetnie sprawdza się jako naturalny środek na wzdęcia, ale także pomaga w utrzymaniu zdrowej i nawilżonej cery

Kiedy pić olej lniany - rano, czy wieczorem?

Większość ekspertów wskazuje na to, aby spożywać olej lniany jeszcze przed śniadaniem. Dlaczego? Po zażyciu substancji na pusty żołądek, organizm będzie mógł skupić się wyłącznie na trawieniu tego produktu. Jeśli zażyjesz olej na koniec dnia, organizm będzie musiał najpierw przetrawić składniki odżywcze spożyte w ciągu całego dnia. Jeśli chcesz zmaksymalizować działanie substancji, zdecyduj się na zażywanie go rano. 

Więcej o: