Zakryj odpływ folią aluminiową, a nigdy więcej nie zadzwonisz po hydraulika. Banalny trik za grosze

Chyba każdy z nas choć raz musiał uporać się z zatkanym odpływem. Nie dość, że pozbycie się tego problemu może być stosunkowo trudne, to w dodatku, sam proces usuwania zabrudzeń nie jest najprzyjemniejszy. Jak tego uniknąć? Wystarczy, że wyłożysz zlew folią aluminiową.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany odpływ potrafi być nie lada utrapieniem. Brzydki zapach wydobywający się ze skupiska resztek i stojąca w nim woda mogą zepsuć wygląd każdej kuchni, Możesz tego uniknąć, używając prostego triku z folią aluminiową. Rozłóż ją w zlewie, a efekt na pewno cię zaskoczy. 

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Dlaczego odpływ w zlewie się zatyka? Nie popełniaj tych błędów

Zatkany zlew to najczęściej efekt naszych niewłaściwych decyzji i lenistwa, Podczas mycia naczyń ważne jest, aby pamiętać o używaniu specjalnej kratki na odpływ, która zbierać będzie resztki jedzenia. Co więcej, nigdy nie wylewaj do niego resztek po oleju, lub innym produkcie przeznaczonym do smażenia. Substancje tego typu szybko osiadają na rurach, powodując przy tym brzydki zapach. 

Z czasem, duże ilości odkładającego się tłuszczu mogą wyraźnie uszkodzić zlew oraz system hydrauliczny. Wszystko przez zmianę jego konsystencji. Gorący olej trafia do zlewu w formie płynnej, jednak po ostudzeniu zaczyna wyraźnie gęstnieć. W ten sposób, gdy zatrzyma się wewnątrz rury, szybko ją zatka.

Banalny trik z folią aluminiową. Pozbądź się irytującego problemu na zawsze

Jeśli nie chcesz już użerać się z zatkanym zlewem, czy rurami, zdecyduj się wykorzystać jeden sprawdzony trik z folią aluminiową. Wystarczy, że wyłożysz jego odpływ sreberkiem, formując przy tym swojego rodzaju miseczkę. Następnie przelej do niego zużyty olej lub inny produkt do smażenia. Po odczekaniu chwili zauważysz, jak ostudzony tłuszcz zacznie twardnieć i zmieniać konsystencję.

W ten sposób, płynny olej staje się prostym do wyrzucenia ciałem stałym. Dzięki temu trikowi znacznie zredukujesz ilość resztek trafiających do rur, a tym samym ograniczysz możliwość ich zapchania. Na sam koniec wyjmij zawiniątko i wyrzuć je do śmieci. Zlew dokładnie wymyj i przetrzyj szmatką.

Więcej o: