Posmaruj tym toster, a po 5 minutach będzie wyglądał jak nowy. Wyczyścisz opiekacz bez skrobania

Jak szybko wyczyścić opiekacz? Pozbycie się przypalonych resztek jedzenia nie należy do najprostszych zadań. Wystarczy jednak skorzystać z tego sprawdzonego sposobu, aby usunąć je bez większego problemu. Po prostu posmaruj tym toster i zostaw na 5 minut. Zadbaj o czystość sprzętu w banalny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opiekacz to jedno z najczęściej używanych urządzeń w prawie każdej kuchni. Tosty i grzanki pasują nie tylko do śniadania, czy kolacji, ale także są świetnym dodatkiem do wielu zup i kremów. Z czasem na powierzchni sprzętu mogą pojawić się nieestetyczne, tłuste plamy, a także przypalone resztki. Jak się ich pozbyć? Po prostu nasmaruj tym toster, a po 5 minutach znów zalśni czystością.

Zobacz wideo Trójkątne tosty z serem bez tostera

Posmaruj tym toster i zostaw na 5 minut. Zadbaj o czystość w kuchni w tani i szybki sposób

Brudny toster wpływa nie tylko na walory estetyczne kuchni, ale także na smak przyrządzanego w nim jedzenia. Jak szybko pozbyć się przypalonych plam? Wystarczy, że poświęcisz na to 5 minut. W miseczce połącz ze sobą dwie łyżki octu, kapkę płynu do naczyń i pół szklanki wody. Całość dokładnie wymieszaj. Zamocz gąbkę w powstałej miksturze, a następnie przetrzyj nią opiekacz.

Resztkę płynu możesz przelać do butelki z atomizerem. Jeśli w trakcie czyszczenia gąbka zacznie schnąć, po prostu spryskaj ją ponownie specyfikiem. W ten sposób usuniesz brud i przypalone resztki w mgnieniu oka. Nie musisz wcale szorować, plamy zaczną schodzić już po pierwszym przetarciu. Pamiętaj, aby używać miękkiego czyścika - dzięki temu nie porysujesz sprzętu.

Jak wyczyścić toster na grzanki? Większość urządzeń ma ukrytą tackę

Czyszczenie tostera na grzanki nie jest wcale trudne. Choć wie o tym niewiele osób, urządzenia zwykle wyposażone są w specjalną tackę na okruchy. Po przygotowaniu jedzenia poczekaj, aż sprzęt całkowicie ostygnie. Następnie wyciągnij podstawkę i wyrzuć zebrane na niej resztki. Na sam koniec opłucz ją wodą.

Obróć toster i wytrzep go nad koszem na śmieci. Jeśli nadal będzie zabrudzony, skorzystaj z ciepłej wody z płynem, lub wspomnianej wcześniej mieszanki. Zamocz w niej szczoteczkę do zębów, po czym dokładnie wyczyść grzałkę i kratki wewnątrz urządzenia. Zanim ponownie wsuniesz tackę na okruchy, poczekaj, aż wszystkie elementy sprzętu wyschną.

Więcej o: