Wiele znanych par chciało unieważnić ślub kościelny. Nie wszystkim się udało

Choć wiele z tych par na początku tworzyły idealne duety, to niestety ich małżeństwa nie przetrwały próby czasu. Co więcej, po rozwodzie ubiegali się o unieważnienie ślubu kościelnego. Nie wszystkim udało się jednak je uzyskać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwody cywilne znanych pary zdarzają się dość często. O wiele rzadziej słyszymy o anulowaniu przysięgi złożonej w kościele. Jest jednak kilka byłych par gwiazd, które doszły do skutku. Nie wszystkim jednak się to udało.

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

Znane pary, które unieważniły ślub kościelny. Co mówiły o tej decyzji?

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Klimek wywołał wiele kontrowersji. Wszystko przez unieważnienie przysięgi małżeńskiej, którą polityk złożył 24 lata temu przed ołtarzem. Monika Kurska, z którą szef Telewizji Polskiej ma trójkę dzieci, była jego żoną do 2015 roku. 

Kolejną parą, która unieważniła ślub kościelny, jest kompozytor Adam Sztaba i Dorota Szelągowska. Mężczyzna ożenił się po raz drugi z Agnieszką Darnikowską w 2016 roku. Dopiero po 6 latach para stanęła przed ołtarzem. Wszystko przez konieczność anulowania przysięgi małżeńskiej muzyka z byłą partnerką - Jesteśmy wierzący. Bardzo zależało nam na ślubie kościelnym. Czekaliśmy na unieważnienie poprzedniego ślubu Adama dwa lata - przyznała obecna żona kompozytora. 

Do 2006 roku Katarzyna Steczkowska była żoną Zbigniewa Urbańskiego. Celebrytka unieważniła ślub przed wyjściem za Marcina Łopuckiego. - To wszystko zajęło ponad sześć lat.- podkreślała gwiazda - Procedura uznania nieważności kościelnego małżeństwa w prawie kanonicznym trwa bardzo długo - stwierdziła.

 

Nieco inna sytuacja miała miejsce w małżeństwie Beaty Pawlikowskiej i Wojciecha Cejrowskiego. Para pobrała się już w 1994 roku, jednak dokumenty nigdy nie trafiły z kościoła do urzędu stanu cywilnego. -Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi - przyznała podróżniczka.

 

Nie wszystkim udało się anulować ślub kościelny. Te pary chciały to zrobić

W prawie kanonicznym pojęcie "rozwód kościelny" nigdy nie istniało. Jedynym sposobem na anulowania przysięgi, jest jej unieważnienie przez sąd biskupi. Ten proces nie zawsze kończy się akceptacją władz kościelnych. Jedną z gwiazd, które starały się o odwołanie ślubu, jest Mateusz Damięcki. Aktor był z pierwszą żoną niespełna rok. W 2015 chciał ponownie stanąć przed ołtarzem z obecną partnerką, Pauliną Andrzejewską, ale sąd biskupi odmówił celebrycie unieważnienia małżeństwa. 

Anulowanie byłego małżeństwa prawdopodobnie nie udało się także Cezaremu Pazurze. Aktor miał starać się o nie przed ślubem z obecną partnerką, Edytą Pazurą. Podobnie jak w przypadku Mateusza Damięckiego, władze kościoła nie zgodziły się na unieważnienie ślubu z Weroniką Marczuk.

 
Więcej o: