Wiele znanych par chciało unieważnić ślub kościelny. Nie wszystkim się udało

Choć wiele z tych par na początku tworzyły idealne duety, to niestety ich małżeństwa nie przetrwały próby czasu. Co więcej, po rozwodzie ubiegali się o unieważnienie ślubu kościelnego. Nie wszystkim udało się jednak je uzyskać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwody cywilne znanych pary zdarzają się dość często. O wiele rzadziej słyszymy o anulowaniu przysięgi złożonej w kościele. Jest jednak kilka byłych par gwiazd, które doszły do skutku. Nie wszystkim jednak się to udało.

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

CleoCleo w złotej sukience to "królowa szyku i stylu". Podobne od 130 zł

Znane pary, które unieważniły ślub kościelny. Co mówiły o tej decyzji?

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Klimek wywołał wiele kontrowersji. Wszystko przez unieważnienie przysięgi małżeńskiej, którą polityk złożył 24 lata temu przed ołtarzem. Monika Kurska, z którą szef Telewizji Polskiej ma trójkę dzieci, była jego żoną do 2015 roku. 

Kolejną parą, która unieważniła ślub kościelny, jest kompozytor Adam Sztaba i Dorota Szelągowska. Mężczyzna ożenił się po raz drugi z Agnieszką Darnikowską w 2016 roku. Dopiero po 6 latach para stanęła przed ołtarzem. Wszystko przez konieczność anulowania przysięgi małżeńskiej muzyka z byłą partnerką - Jesteśmy wierzący. Bardzo zależało nam na ślubie kościelnym. Czekaliśmy na unieważnienie poprzedniego ślubu Adama dwa lata - przyznała obecna żona kompozytora. 

Do 2006 roku Katarzyna Steczkowska była żoną Zbigniewa Urbańskiego. Celebrytka unieważniła ślub przed wyjściem za Marcina Łopuckiego. - To wszystko zajęło ponad sześć lat.- podkreślała gwiazda - Procedura uznania nieważności kościelnego małżeństwa w prawie kanonicznym trwa bardzo długo - stwierdziła.

 

Nieco inna sytuacja miała miejsce w małżeństwie Beaty Pawlikowskiej i Wojciecha Cejrowskiego. Para pobrała się już w 1994 roku, jednak dokumenty nigdy nie trafiły z kościoła do urzędu stanu cywilnego. -Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi - przyznała podróżniczka.

 

Nie wszystkim udało się anulować ślub kościelny. Te pary chciały to zrobić

W prawie kanonicznym pojęcie "rozwód kościelny" nigdy nie istniało. Jedynym sposobem na anulowania przysięgi, jest jej unieważnienie przez sąd biskupi. Ten proces nie zawsze kończy się akceptacją władz kościelnych. Jedną z gwiazd, które starały się o odwołanie ślubu, jest Mateusz Damięcki. Aktor był z pierwszą żoną niespełna rok. W 2015 chciał ponownie stanąć przed ołtarzem z obecną partnerką, Pauliną Andrzejewską, ale sąd biskupi odmówił celebrycie unieważnienia małżeństwa. 

Anulowanie byłego małżeństwa prawdopodobnie nie udało się także Cezaremu Pazurze. Aktor miał starać się o nie przed ślubem z obecną partnerką, Edytą Pazurą. Podobnie jak w przypadku Mateusza Damięckiego, władze kościoła nie zgodziły się na unieważnienie ślubu z Weroniką Marczuk.

 
Więcej o: