Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Nasiona lnu mogą pomóc osobom z problemami z trawieniem, a także zadbać o piękną cerę, włosy i paznokcie. Kiedy więc najlepiej pić siemię lniane? Wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekujesz. Pora dnia ma ogromny wpływ na działanie produktu.
Picie siemienia lnianego z rana jest szczególnie skuteczne w walce z problemami z trawieniem. Nasiona nie tylko wspomogą pracę żołądka, ale także zapewnią uczucie sytości. Co więcej, po spożyciu takiego napoju, przez cały dzień będziemy odczuwać zmniejszony apetyt. Kisiel z tego produktu, może także zapobiec zgadze, refluksom, bólom brzucha, czy nawet wrzodom. Jak go przygotować?
Przygotowanie napoju z siemienia lnianego jest banalnie proste. Wystarczy, że zalejesz świeżo zmielone nasiona szklanką gorącej wody. Następnie wystarczy poczekać około pół godziny. Po tym czasie mieszanina stanie się gęsta i kleista. Pamiętaj, aby dokładnie rozmieszać substancję przed jej spożyciem.
Podobnie jak w przypadku spożywania nasion lnu z rana, nocna konsumpcja także pozytywnie wpłynie na nasz układ trawienny. Siemię lniane pite wieczorami pomoże przede wszystkim z zaparciami i pracą jelit. Co ciekawe, produkt może także ułatwić zasypianie. Zawarty w nim tryptofan, to aminokwas przyspieszający wytwarzanie melatoniny.
Po siemię lniane warto sięgać nie tylko rano, czy wieczorem, ale również w ciągu dnia. Nasiona lnu nie tylko zadbają o układ trawienny, ale także wzmocnią paznokcie, włosy oraz wygładzą cerę. Produkt jest bogaty w różnego rodzaju witaminy i aminokwasy. Pamiętaj jednak, że przed włączeniem jego większych ilości do diety, warto skonsultować się z lekarzem.