Mama Wojciecha Szczęsnego szczerze o rodzinnej tragedii. Wystarczyło kilka sekund nieuwagi

Wojciecha Szczęsnego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Bramkarz występujący na co dzień w Juventusie stał się prawdziwym bohaterem tegorocznego mundialu. Mało kto jednak wie o tragedii, która dotknęła jego rodzinę. Tę smutną historię przybliżyła jego mama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojciech Szczęsny jest obecnie bez dwóch zdań najlepszym aktywnym polskim bramkarzem. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że 35 lat temu w rodzinie golkipera doszło do tragedii. O wszystkim opowiedziała jego mama.

Zobacz wideo Głos kibica po meczu z Argentyną. Do studia zadzwoniła kobieta, która była przy porodzie syna Szczęsnego

Wystarczyło kilka sekund nieuwagi. Wojtek Szczęsny nigdy nie poznał swojej siostry

Fani piłki nożnej z pewnością wiedzą, że Wojciech Szczęsny odziedziczył talent do futbolu po swoim tacie - Macieju. W ślady ojca poszedł także Jan, starszy brat reprezentanta Polski, jednak kontuzja uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery. Wojciech i Jan mieli także siostrę, która zmarła w tragicznym wypadku w 1987 roku. Alicja Szczęsna zabrała swoją pociechę na spacer po Międzylesiu. Z niewiadomych przyczyn, nagle na dziewczynkę przewrócił się metalowy trzepak.

- Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi - wspominała kobieta - Wyglądało jak martwe, nie dawało oznak życia - napąmknęła. Na miejscu szybko zjawiła się karetka, która przetransportowała dziewczynkę do szpitala. Niestety, zaledwie dwa dni później, 11 kwietnia 1987 roku, Natalia Szczęsna zmarła.

Wojciech Szczęsny rzadko o tym wspomina. Chciał uhonorować swoją siostrę

Wojciech Szczęsny rzadko kiedy rozmawia z mediami na temat tragedii sprzed ponad trzech dekad. W 2018 roku, gdy jego partnerka - Marina Łuczenko, była w ciąży, w sieci pojawiły się plotki o tym, że piłkarz wybrał imię dla córki. Bramkarz chciał podobno oddać cześć zmarłej siostrze i nazwać swoje pierwsze dziecko Natalia. Ostatecznie, golkiper został ojcem chłopca o imieniu Liam 30 czerwca 2018 roku. 

Więcej o: