Pamiętacie pierwszą prowadzącą "Dzień dobry TVN"? Od premiery programu minęło już 17 lat

Od emisji premierowego epizodu "Dzień dobry TVN"minęły już prawie dwie dekady. Jedna z dwóch największych produkcji telewizji śniadaniowej przyciąga widzów przed ekrany już od 17 lat. Przez ten cza program prowadziły najróżniejsze pary znanych celebrytów i dziennikarzy. Czy pamiętasz pierwszą z nich?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Dzień dobry TVN": już od 17 lat jest częścią porannej ramówki stacji. Od tego czasu program prowadziło wiele znanych osób. Niektóre z nich pracują w produkcji do dzisiaj.

Zobacz wideo Izabela Janachowska komentuje transfer Małgorzaty Rozenek do "Dzień dobry TVN"

Kinga Rusin i Marcin Meller. Prowadząca niedawno odeszła z programu

Choć pierwsze odcinki "Dzień dobry TVN" prowadzone były na zmianę przez kilka par, to oficjalnie widzów po raz pierwszy powitali Kinga Rusin oraz Marcin Meller. W tym składzie pojawiali się w programie przez kilka kolejnych lat. Następnie do prezenterki dołączył Andrzej Sołtysik, a rok później  Bartek Węglarczyk. Kinga Rusin dopiero niedawno opuściła program. Jak przyznała w 2020 roku, chce realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, jaką daje jej firma kosmetyczna.

KINGA RUSIN , MARCIN MELLER , JOLANTA PIENKOWSKA , MAGDA MOLEKKINGA RUSIN , MARCIN MELLER , JOLANTA PIENKOWSKA , MAGDA MOLEK Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Wyborcza.pl

Magda Molek i Olivier Janiak. Telewizja śniadaniowa nie była dla niego

Oprócz pary Rusin-Meller, program prowadził także duet złożony z Magdy Mołek i Oliviera Janiaka. Mężczyzna prowadził "Dzień dobry TVN" zaledwie przez rok. W następnych latach był prezenterem w innych produkcjach stacji.

Praca w telewizji śniadaniowej była dla niego pierwszym takim doświadczeniem. Podkreślała to później Magda Mołek. - Olivier zawsze się śmiał, że dobrze, że ma mnie z boku, bo czuje się dzięki temu spokojny.- wspominała kobieta - Ale to też wynikało z tego, że ja już miałam doświadczenie w takim programie, a on nie. Jego urok, klasa i spokój dopełniały nasz duet - podkreślała.

Magda Mołek i Olivier JaniakMagda Mołek i Olivier Janiak Fot. Jan Rusek / Agencja Wyborcza.pl

Dorota Wellman i Marcin Prokop. Prowadzący do dziś są w programie

W sierpniu 2007 roku doszło do prawdziwego hitu transferowego. Z TVP 2 do TVN przeniósł się duet złożony z Doroty Wellman i Marcina Prokopa. Dziennikarze od tego czasu prowadzą program, a ich poczucie humoru i duża doza uszczypliwości od lat przyciąga widzów. Oprócz nich możemy w nim zobaczyć takie gwiazdy jak np. Ewa Drzyzga, Agnieszka Woźniak-Starak, Filip Chajzer, Małgorzata Rozenek-Majdan, czy też Krzysztof Skórzyński.

 
Więcej o: