Sprawdź swoje IQ jednym obrazkiem. Kolory powiedzą, jakim człowiekiem jesteś

Czy inteligencję da się określić na podstawie kolorów? Niektórzy specjaliści sądzą, że tak. Jeden obrazek wystarczy, aby stwierdzić, w których kategoriach się wyróżniasz. Widziane odcienie zależą od częstotliwości fal mózgowych i pracy tego organu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy chcesz sprawdzić, w których aspektach się wyróżniasz? Wystarczy zrobić prosty test IQ. Wpatrz się w ten obrazek, a kolory, które zobaczysz, określą stopień twojego geniuszu i najważniejsze cechy osobowości. Ta iluzja optyczna od lat fascynuje naukowców.

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Kolory w czarno-białym obrazku? Odcienie zależą od pracy mózgu

Na pierwszy rzut oka czarno-biały obrazek z pewnością nie wyróżnia się barwami. Wystarczy jednak skupić wzrok na jego centrum, aby zobaczyć poszczególne kolory. To, jakie odcienie widzisz, zależy od pracy twojego mózgu i dominujących cech osobowości. Po kilkunastu sekundach wpatrywania się w iluzję powinieneś zobaczyć blade kolory. Im dłużej patrzysz w epicentrum, tym wyraźniejsze staną się barwy. Jednak co oznaczają poszczególne odcienie? Każdy z nich odpowiada za inną cechę osobowości oraz różne częstotliwości fal mózgowych.

Jakie kolory widzisz? Te barwy określają twoje predyspozycje

Jeśli na obrzeżach okręgu widzisz niebieski odcień, oznacza to, że jesteś niezwykle skupioną i metodyczną osobą. Potrafisz jasno określić swój cel i kroki, jakie musisz przedsięwziąć, aby do niego dojść. Jesteś wydajnym pracownikiem, a podejmowanie skomplikowanych decyzji nie jest dla ciebie żadnym wyzwaniem.

Na okręgu może pojawić się także czerwony kolor. Osoby, które widzą tę barwę, kierują się w życiu logiką. Cechuje ich wysoki iloraz inteligencji i bezbłędna intuicja. Lubią pomagać ludziom i rozwiązywać najróżniejsze problemy. To właśnie tacy ludzie są stworzeni do roli lidera grupy bądź zespołu. 

Odcień zielony określa osoby otwarte na świat. Tacy ludzie chcą poznawać otaczającą ich rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Kochają nowości i ciekawe odkrycia, cały czas szukają nowych doznań. Najczęściej mają wiele do powiedzenia, a ich naturalna charyzma sprawia, że ludzie lubią słuchać ich opowieści.

Żółte kolory widziane na obrzeżach okręgu definiują skrupulatnych i ostrożnych ludzi. Zawsze mają czas na dodatkowe przemyślenie problemy, nigdy nie podejmują pochopnych decyzji. Kierują się logiką i chłodną kalkulacją, przy których emocje schodzą na dalszy plan. Często cechują się także kreatywnym myśleniem, które musi zostać wyzwolone ze stalowej dyscypliny i ciągłej analizy sytuacji.

Jeśli widzisz więcej niż jeden kolor, twoja osobowość łączy kilka cech z powyższych opisów.

Więcej o: