Ulgi dla seniorów 2023. Kto może liczyć na zniżki? Można sporo zaoszczędzić

Na jakie ulgi w 2023 będą mogli liczyć seniorzy? Okazuje się, że jest ich kilka. My wybraliśmy jedne z najpopularniejszych, dzięki którym najstarsi obywatele będą mogli sporo zaoszczędzić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W obliczu rosnącej inflacji każdy poszukuje sposobów, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy. Emeryci mają na to kilka sposobów. Jakie ulgi dla seniorów będą dostępne w 2023 roku i komu dokładnie będą przysługiwały? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Emerytury w Polskim Ładzie a składki zdrowotne. Kto straci, a kto zyska? [Q&A]

Ulgi dla seniorów 2023. Z jakich zniżek mogą skorzystać najstarsi obywatele?

Seniorzy, którzy szukają sposobu na oszczędności, warto, aby zaopatrzyli się w Ogólnopolską Kartę Seniora. której pomysłodawcą jest stowarzyszenie MANKO. Każda osoba po 60. roku życia może złożyć wniosek o wyrobienie takowego zaświadczenia. Dzięki niej można skorzystać ze zniżek sięgających od 5 do 20 procent honorowanych w ponad 3 tysiącach punktów w Polsce. Wliczają się do nich senatora i uzdrowiska, ale także placówki kulturowe takie jak teatry, czy kina.

Tanie podróże PKP dla seniorów. Jak skorzystać z tych zniżek?

Najstarsi mogą także skorzystać z ulg i zniżek związanych z transportem publicznym. PKP honoruje tak zwany bilet dla seniora, który obniża cenę przejazdu o 30 procent. Aby z niego skorzystać, wystarczy posiadać dokument tożsamości. Zniżka na bilet przysługuje każdej osobie po 60. roku życia. 

Zniżka w wysokości 37% przysługuje seniorom na przejazdy w 2. klasie wszystkimi kategoriami pociągów "PKP Intercity" S.A. w komunikacji krajowej. Można z niej skorzystać wyłącznie dwa razy w roku. Ulga tego typu przyznawana jest na podstawie zaświadczenia wydanego np. przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz po okazaniu dokumentu tożsamości.

Więcej o: